درخواست سهامداران از آمازون برای ارتقای شفافیت مالیاتی به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چند صندوق بازنشستگی بزرگ آمریکایی و شرکت رویال لندن از جمله سرمایه گذارانی هستند که از آمازون خواسته اند با توجه به استاندارد مالیاتی GRI، گزارش شفافیت خود را منتشر […]

درخواست سهامداران از آمازون برای ارتقای شفافیت مالیاتی

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چند صندوق بازنشستگی بزرگ آمریکایی و شرکت رویال لندن از جمله سرمایه گذارانی هستند که از آمازون خواسته اند با توجه به استاندارد مالیاتی GRI، گزارش شفافیت خود را منتشر کند.
این عده از سرمایه گذاران اعلام کردند: روش های تهاجمی مالیاتی ممکن است شرکت و سرمایه گذارانش را در معرض تحقیقات دقیق از سوی مقامات مالیاتی و ریسک های اصلاحات قرار دهد و از سوی دیگر موضع شرکت ها در تغییرات مربوط به قوانین مالیاتی را شکننده تر می کند.
طبق گزارشی که فایننشال تایمز منتشر شده این اقدامات در حالی انجام می شوند که کشورهای مختلف به دنبال راهی برای محافظت از منابع مالیاتی خود هستند.
گروهی شامل ۱۰۰ شرکت و سازمان در همین راستا نامه ای به آمازون نوشته اند که در حوزه های مختلف از جمله محیط زیست فعالیت می کنند، هرچند تمام آنها سرمایه گذار آمازون نیستند.