خسرو معتضد مهمان «پاتوق مستند سوره» می‌شود/ بررسی «کودتای ۵۳» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری خسرو معتضد مهمان «پاتوق مستند سوره» می‌شود/ بررسی «کودتای ۵۳»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی «پاتوق مستند سوره»، همزمان با هفتادمین سالگرد کودتای ۲۸ مرداد، هفته پنجم «پاتوق مستند سوره» به نمایش […]

خسرو معتضد مهمان «پاتوق مستند سوره» می‌شود/ بررسی «کودتای ۵۳»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری خسرو معتضد مهمان «پاتوق مستند سوره» می‌شود/ بررسی «کودتای ۵۳»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی «پاتوق مستند سوره»، همزمان با هفتادمین سالگرد کودتای ۲۸ مرداد، هفته پنجم «پاتوق مستند سوره» به نمایش و نقد و بررسی مستند «کودتای ۵۳» به کارگردانی تقی امیرانی اختصاص پیدا کرده است.
این برنامه روز دوشنبه ۳۰ مرداد ساعت ۱۶ تا ۱۹ با موضوع «کودتای ۲۸ مرداد» به میزبانی حامد شکیبانیا و با حضور خسرو معتضد نویسنده و پژوهشگر تاریخ و تقی امیرانی کارگردان مستند برگزار می‌شود.
تقی امیرانی مستندساز ایرانی ساکن انگلیس و والتر مرچ تدوینگر فیلم‌هایی همچون «اینک آخرالزمان»، «مکالمه» و «بیمار انگلیسی»، حین تحقیق برای ساخت فیلم مستندی درباره کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به مدارک و اسنادی دست یافت که دهه‌ها از چشم عموم مردم و اغلب تاریخ‌نویسان این حوزه پنهان بوده؛ اسنادی که نه تنها امکان بیان روایتی دقیق‌تر از کودتا را فراهم آورده بلکه بسیاری از زوایای تاریک این رویداد را نیز روشن کرده است.
«کودتای ۵۳» در بخش نمایش ویژه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور داشت و در آئین اختتامیه این جشنواره جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از آن خود و همچنین در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین فیلم مستند را دریافت کرد.
حضور در «پاتوق مستند سوره» که با مشارکت مرکز مستند سوره، پخش رویش «موسسه بهمن سبز» و سفیرفیلم برگزار می‌شود، برای تمام علاقه‌مندان آزاد است. امیدوارم براتون خبر   خسرو معتضد مهمان «پاتوق مستند سوره» می‌شود/ بررسی «کودتای ۵۳» براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-19 13:55:31