حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی مستلزم دریافت پروانه نمایش است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی مستلزم دریافت پروانه نمایش است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی بیان کرد: حضور بین‌المللی سینمای ایران قطعاً، یکی از ارکان […]

حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی مستلزم دریافت پروانه نمایش است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی مستلزم دریافت پروانه نمایش است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی بیان کرد: حضور بین‌المللی سینمای ایران قطعاً، یکی از ارکان مهم پیکره سینمای ملی ماست که در سپهر سیاست‌گذاری مدیریت سینمای کشور جایگاه ویژه‌ای دارد. برای این مهم به زودی آئین‌نامه روشن و شفافی به عنوان راهبرد بین‌المللی سازمان سینمایی تدوین و اعلام می‌شود.
وی ادامه داد: آنچه در مورد حضور فیلم‌های بخش خصوصی در جشنواره‌های جهانی مهم است رعایت آیین نامه‌های قانونی و دستورالعمل‌های اجرایی است که متاسفانه، در سال‌هایی در مقام اجرا و نظارت دچار مسامحه و سهل انگاری شده است.
به گفته وی، قطعاً بنا به نص صریح آیین نامه و دستورالعمل نمایش فیلم هرگونه حضور و نمایش فیلم سینمایی در مجامع و جشنواره‌های خارجی مستلزم اخذ پروانه نمایش است و قانون بر این امر صراحت دارد و قطعاً، تخلف تهیه کنندگان در این زمینه، موجب خدشه در صدور پروانه نمایش، اکران و تولیدات بعدی کارگردان و تهیه کننده خواهد شد.
رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: شایسته است تهیه کنندگان در صورت ارایه و تمایل برای شرکت در جشنواره‌ها، بازارهای فیلم و سایر عرصه‌های بین‌المللی با معاونت نظارت سازمان سینمایی هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند تا در صورت پذیرفته شدن فیلم‌ها در جشنواره‌ها نسبت به بازبینی و صدور پروانه نمایش به موقع برای تسهیل در حضورهای بین‌المللی اقدام شود.
وی مطرح کرد: اینکه فیلمی در جشنواره‌ای نمایش داده شود و امکان حضور در اکران داخلی، چه در سینماها و چه در نمایش خانگی و سایر ساحت‌های نمایشی را نیابد، پدیده خوشایندی نیست از این رو، ضروری است برای پرهیز از این امر سازندگان آثار نسبت به پایبندی به قانون و رعایت آن دقت کنند.
خزاعی با بیان اینکه قانون گرایی، استاندارد سازی، عدالت محوری سرلوحه فعالیت‌ها و سیاستگذاری‌های سازمان سینمایی در دولت سیزدهم است، گفت: رعایت قوانین و آئین نامه‌ها اقدامی لازم برای تحقق این محورهاست که خوشبختانه، خانواده سینما نسبت به آن التزام و حساسیت دارند و باید بین قاطبه سینماگران و آن عده قلیلی که به رعایت رویه‌های قانونی بی‌توجه هستند تفاوت قایل شد و این مساله تعهدی بر گردن سازمان سینمایی است. امیدوارم براتون خبر   حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی مستلزم دریافت پروانه نمایش است براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-14 18:09:20