جشنواره کودک پیشران سینماگران جدید است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جشنواره کودک پیشران سینماگران جدید است  به گزارشهاریکا خبر، مجید زین‌العابدین در اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان با روحیات فرهنگی و هنری مردم اصفهان آمیخته است، نام هنرمندان سینما ایران طی […]

جشنواره کودک پیشران سینماگران جدید است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جشنواره کودک پیشران سینماگران جدید است  به گزارشهاریکا خبر، مجید زین‌العابدین در اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان با روحیات فرهنگی و هنری مردم اصفهان آمیخته است، نام هنرمندان سینما ایران طی سال‌های متوالی در این جشنواره می‌درخشد.
وی ادامه داد: این جشنواره پیشران سینماگران جدید است که عاشقانه فیلم تولید می‌کنند و مایه امید فرزندان ایران برای رسیدن به قله هستند. از همه افرادی که در این مسیر همکاری و همدلی داشتند تشکر می‌کنم.
علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان در ادامه مراسم، گفت: امیدوارم حق میزبانی را به خوبی به جا آورده باشیم، کوتاهی هم بود ما را ببخشید، برای دوره بعد قصد داریم یک پردیس سینمایی ویژه کودکان در شهر رویاها احداث کنیم. همچنین سرزمین کودک و نوجوان را به همه بچه‌های ایران تقدیم می‌کنیم.
وی ادامه داد: از همه هنرمندان می‌خواهم به بچه‌ها کمک کنند تا تاریخ گذشته ما را بدانند، نسل امروز باشد به گذشته پیوند بخورد. اسطوره، سرداران و قهرمانانی داریم که بچه‌ها باید آن‌ها را بشناسند. بعضی از ملت‌ها کمتر از ما تاریخ و هویت دارند و درحال ساخت هویت هستند. آثار هنرمندان ما باید به شکلی باشد که کودکان و نوجوانان تاریخ و فرهنگ ما را به خوبی بشناسند.
شهردار اصفهان تصریح کرد: اگر رؤیا و امید را از یک ملت بگیریم، محکوم به فنا هستند. کودکان و نوجوانان ما باید نسبت به آینده خود رؤیا و امید داشته باشند که هنرمندان در تقویت این رؤیا و امید نقش مهمی دارند.
همچنین منوچهر والی زاده دوبلور باسابقه کشورمان در این آئین اظهار کرد: پس از ۶۵ سال کار مستمر در دوبلاژ من را شرمنده کردید، امیدوارم تا زمانی که عمر دارم بتوانم در کنارتان باشم.
وی ادامه داد: خوشحالم از اینکه در سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان حضور پیدا کردم.
گابریل انولفور کارگردان فیلم «سرخوش» نیز پس از کسب پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه پویا نمایی، گفت: ممنونم از سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان که این فرصت را در اختیار من قرار داد، این فیلم برای من اهمیت ویژه‌ای دارد.
پارک جائه کارگردان فیلم سرزمین مادری نیز پس از کسب پروانه زرین بهترین فیلم نامه، تصریح کرد: بسیار عذرخواهم که به علت شرایطی نتوانستم در ایران و کنار شما حاضر شوم امیدوارم همه مردم این فیلم را ببینند و از آن لذت ببرند. من بسیار خوشحالم که این جایزه را از سی‌وپنجمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان دریافت کردم.
دومنیک هرکر کارگردان فیلم دریای تابان پس از کسب پروانه زرین بهترین کارگردانی بین‌المللی، گفت: این اولین جایزه کارگردانی است که من دریافت می‌کنم. جشنواره‌ها محفلی هستند که مخاطب با فیلم‌های ما ارتباط برقرار می‌کند.
وی ادامه داد: دوست دارم از این جشنواره تشکر کنم که این جایزه را به من داد، از ته قلب باعث افتخار من است. امیدوارم براتون خبر   جشنواره کودک پیشران سینماگران جدید است براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-13 12:57:07