جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان تشکیل شد/ اعلام جزئیات یک پروژه به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان تشکیل شد/ اعلام جزئیات یک پروژه  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مسلم کریمی معاون اعضا صندوق اعتباری هنر از تشکیل جامع ترین بانک […]

جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان تشکیل شد/ اعلام جزئیات یک پروژه

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان تشکیل شد/ اعلام جزئیات یک پروژه  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مسلم کریمی معاون اعضا صندوق اعتباری هنر از تشکیل جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان توسط این مجموعه طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: اعضـای صنـدوق شـامل هنرمندان، نویسـندگان، روزنامـه نـگاران و فعالان قرآن و عترت هستند کـه فهرسـت و تعاریـف هـر یـک در آییـن نامـه اجرایـی عضویـت صنـدوق، تعییـن شـده اسـت.
معاون صندوق اعتباری هنر در ادامه با اشاره به فلسفه وجودی تأسیس این صندوق مبنی بر رفع دغدغه اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور، تصریح کرد: حمایت از این قشر فرهیخته همواره مورد تأکید صندوق اعتباری هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.
وی ادامه داد: با استقرار تیم جدید مدیریتی در دولت مردمی و بررسی های انجام شده از بانک اطلاعات اعضا مشخص شد، اطلاعات اندکی از اعضای تحت پوشش در اختیار صندوق است به طوری که بسیاری از هنرمندان و اعضای این صندوق علی رغم عضویت چندساله، هیچگونه ارتباطی با صندوق نداشتند. ضمن اینکه حجم زیاد اطلاعات و پرونده‌های ناقص از سالیان گذشته هم که از اعتبارسنجی درستی برخوردار نبود مهم ترین مانع بر سر راه نیل به اهداف، این صندوق بود. از این‌رو صندوق پیش از اجرای هر برنامه‌ای و تعیین هدف گذاری‌های اصلی، نیازمند ساماندهی و طبقه بندی بانک اطلاعاتی اعضا بود.
معاون اعضای مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه با بیان اینکه ملاک عضویت برای صندوق، پروفایل‌های تکمیل شده و معرفی‌نامه معتبر از معاونت های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استانی این وزارتخانه است، اظهار کرد: صندوق اعتباری هنر با روش‌های مختلف اعم از انتشار اخبار و ارسال پیامک به اعضا، اقدام به اطلاع‌رسانی در چندین مرحله کرد.
کریمی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ با تلاش بی وقفه همکاران صندوق، تشکیل کارگروه های استانی و همکاری خوب معاونت ها و خانه ها، اکثریت اعضای صندوق نسبت به تکمیل پرونده عضویت خود اقدام کردند. از این رو برمبنای این بانک اطلاعاتی و تکیه بر آمار و اطلاعات پالایش شده‌ آن، داده قابل اتکا و قابل بهره‌برداری برای توسعه شبکه حمایتی و بهبود کیفیت خدمات صندوق به دست آمد تا جائی که تعداد اعضای صندوق هنر که در آغاز شروع به کار دولت سیزدهم حدود ۸۰ هزار عضو داشت، امروز با گذشت ۲ سال این آمار به حدود ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.
به گفته وی، براساس آیین نامه عضویت و لزوم تمدید اعتبار عضویت در بازه زمانی سه ساله، تمامی اعضا در فرایند به روزرسانی اطلاعات خود قرار گرفته اند و با تکمیل این روند بانک اطلاعاتی جامعی شکل گرفته است.
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر همچنین ترکیب اعضای این صندوق را در چهار گروه هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و فعالان قرآن و عترت برشمرد و گفت: سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی و نمایشی در گروه هنرمندان، پژوهشگران، پدیدآورندگان کتب، نویسندگان دارای اثر نیز در گروه نویسندگان، روزنامه نگار، مدیرمسئول، سردبیر، مقاله نویس، خبرنگار عکاس، مترجم و مفسر، مدیرهنری، طراح گرافیک، طراح کاریکاتور و عکاس در گروه روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و کتابت، کتاب آرایی و تذهیب قرآن کریم، آواها و نغمات دینی، قاریان و حافظان قرآن کریم نیز در گروه فعالان قرآن و عترت در ترکیب اعضا این صندوق قرار می گیرند. این در حالی است که فقط در دولت مردمی بیش از ۲۰ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و فعالان قرآن و عترت به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمدند.
کریمی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: صندوق اعتباری هنر بنا بر وظیفه ذاتی خود در حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور به دنبال گسترش چتر حمایتی خود در سراسر کشور است. بر این اساس در نظر دارد با اجرای برنامه های اقتصادی در حوزه های فرهنگی و هنری، زمینه های توانمندسازی دست اندرکاران بخش های مختلف فرهنگی و هنری را فراهم کرده تا نقش حمایتگر خود را به صورت پایدار ایفا کند.
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر همچنین با اشاره به تلاش، فعالیت ها و اقدامات بی وقفه انجام گرفته همکاران صندوق اعتباری هنر در سال گذشته، ابراز امیدواری کرد: دست در دست هم با استمرار فعالیت ها و غنیمت شمردن فرصت خدمتگزاری، بتوانیم بیش از پیش رضایتمندی اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور را فراهم کرده و بتوانیم پویا و با عزمی جهادی مجموعه ای پیشرو در ارائه خدمات و تسهیلات به قشر فرهیخته فرهنگ و هنر در کشور را رقم بزنیم. امیدوارم براتون خبر   جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان تشکیل شد/ اعلام جزئیات یک پروژه براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-21 17:55:53