تلاش برای وضع قوانین حمایت از خودروهای برقی توسط حامیان محیط زیست به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش هاریکا خبر به نقل از رویترز، اسکات هوچبرگ از مؤسسه حقوقی تنوع زیستی، یکی از افرادی است که نامه مذکور را امضا کرده است. وی در این مورد گفت: مردم کالیفرنیا که […]

تلاش برای وضع قوانین حمایت از خودروهای برقی توسط حامیان محیط زیست

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش هاریکا خبر به نقل از رویترز، اسکات هوچبرگ از مؤسسه حقوقی تنوع زیستی، یکی از افرادی است که نامه مذکور را امضا کرده است. وی در این مورد گفت: مردم کالیفرنیا که به دلیل قیمت‌های بالای گاز و بلایای طبیعی دچار مشکل شده‌اند، سزاوار استفاده از خودروهای برقی مناسب هستند و مقامات باید از استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر به شکلی سریع‌تر حمایت کنند و کاهش تولید سالانه خودروهای بنزینی را به شکلی سخت‌گیرانه‌تر پیگیری کنند.
آنها خواستار افزایش میزان کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط وسایل نقلیه بنزینی به میزان ۷ درصد در سال شدند. این رقم فعلاً ۵ درصد در نظر گرفته شده که منطبق بر استانداردهای تصویب شده در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما است.
در سال ۲۰۲۰، نیوسام گفت که ایالت کالیفرنیا قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ فروش خودروهای احتراق داخلی سبک جدید را متوقف کند. کالیفرنیا حدود ۱۱ درصد از کل فروش خودرو در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است، بزرگترین بازار ایالتی است و بسیاری از ایالت‌ها از قوانین خودروهای سبز آن تقلید می‌کنند. کالیفرنیا قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میزان فروش خودروهای برقی بدون آلایندگی را به ۶۱ درصد از کل خودروهای به فروش رفته برسد.
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امیدوار است ۵۰ درصد از کل فروش خودروهای جدید به اتومبیل‌های برقی اختصاص یابد، اما تاریخی را برای توقف تدریجی فروش خودروهای بنزینی معین نکرده است.