تغییر دمای سیال با مبدل‌های حرارتی ایرانی ممکن شد به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش هاریکا خبر به نقل از معاونت علمی و فناوری، احسان فردثابت مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه مبدل حرارتی لوله پوسته‌ای با آلیاژهای خاص محصول تولیدی این شرکت است، گفت: طراحی و ساخت انواع […]

 تغییر دمای سیال با مبدل‌های حرارتی ایرانی ممکن شد

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش هاریکا خبر به نقل از معاونت علمی و فناوری، احسان فردثابت مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه مبدل حرارتی لوله پوسته‌ای با آلیاژهای خاص محصول تولیدی این شرکت است، گفت: طراحی و ساخت انواع این نوع مبدل‌ها کاملاً توسط این شرکت انجام می‌شود که در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و صنایع پایین‌دستی نفت مانند صنایع سیمان و فولاد کاربرد دارد.
وی با بیان اینکه مبدل حرارتی لوله پوسته‌ای یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های انتقال حرارت غیرمستقیم سیالات مختلف است که بیشتر در محیط‌های صنعتی و پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: مبدل حرارتی لوله پوسته مجموعه‌ای از پوسته استوانه‌ای شکل و لوله‌های حرکت سیال به‌منظور افزایش یا کاهش دمای سیال موجود در لوله‌ها در صنایع مختلف است.
به گفته فردثابت، مبدل‌های حرارتی دارای انواع مختلفی هستند که در همگی هدف، انتقال حرارت بین سیالات است که در برخی انتقال حرارت مستقیم و در برخی به‌صورت غیرمستقیم انجام می‌شود.
مدیر شرکت ادامه داد: این مبدل‌ها معمولا برای خنک یا گرم کردن یک مایع یا گاز مانند اسید و روغن یا خنک کردن هوای فشرده برای گرفتن رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به مزایای بسیار زیادی که استفاده از مبدل‌های حرارتی در صنعت دارد، کاربرد آن هرروز رو به افزایش است.