تغییر در سازمان سینمایی/فرجی«نظارت بر عرضه و نمایش» را واگذار کرد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری تغییر در سازمان سینمایی/فرجی«نظارت بر عرضه و نمایش» را واگذار کرد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، بنا به پیشنهاد حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان […]

تغییر در سازمان سینمایی/فرجی«نظارت بر عرضه و نمایش» را واگذار کرد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری تغییر در سازمان سینمایی/فرجی«نظارت بر عرضه و نمایش» را واگذار کرد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، بنا به پیشنهاد حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی طی حکمی روح الله سهرابی را به عنوان مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم و حسین طلابیگی را به عنوان مدیرکل دفتر نظارت بر مراکز، مشاغل و مجامع منصوب کرد.

متن حکم مدیرکل جدید دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم به این شرح است:

«جناب آقای روح الله سهرابی

بنا به پیشنهاد معاونت ارزشیابی و نظارت و با توجه به شایستگی، تعهد و شناخت، شما را به سمت مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم منصوب می‌نمایم. امیدوارم ضمن بهره گیری از ظرفیت‌های این حوزه و تعامل گسترده با جامعه سینمایی، تهیه کنندگان، کارگردانان، سینماداران و دفاتر پخش تحولات موثر و ثمربخشی را رقم بزنید.

برنامه‌ریزی و سیاستگذاری عرضه، نمایش و پخش آثار سینمایی و غیر سینمایی، تدوین ضوابط و مقررات عرضه و نمایش آثار و محصولات سینمایی و غیر سینمایی، ارزشیابی و نظارت بر عرضه و نمایش آثار سینمایی و غیر سینمایی، تهیه و تدوین ضوابط و مقررات نحوه بازبینی و صدور پروانه نمایش سامانه‌های برخط ویدیویی، همکاری و نظارت در تعیین قیمت نمایش فیلم در سینماها، محصولات شبکه نمایش خانگی و خدمات سامانه برخط ویدئویی، تهیه و تدوین ضوابط و دستورالعمل عرضه محصولات خارجی در کشور و نحوه ارائه محصولات سمعی و بصری داخلی در خارج از کشور، برنامه‌ریزی و اداره شوراهای صدور پروانه نمایش و انجام امور مربوط به دبیرخانه آنها، صدور پروانه نمایش و گواهی مالکیت فیلم‌های سینمایی و غیر سینمایی، صدور پروانه نمایش برای عرضه یا نمایش فیلم در جشنواره‌های داخلی و خارجی، هفته‌های فیلم و اکران‌های خصوصی، صدور مجوز مواد تبلیغاتی و نظارت بر حسن اجرای آن، حمایت از فعالان حوزه عرضه و نمایش فیلم و نظارت بر عملکرد آنها، ساماندهی و نظارت بر امر اکران فیلم‌های سینمایی و تدوین دستورالعمل اجرایی با هماهنگی صنوف سینمایی ذی ربط و انجام سایر امور حسب دستور مقام مافوق از جمله ماموریت‌های مهم این اداره کل بشمار می‌آیند. موفقیت شما را از خداوند منان خواستارم.»

رئیس سازمان سینمایی همچنین طی حکمی حسین طلابیگی را به سمت مدیرکل دفتر نظارت بر مراکز، مشاغل و مجامع منصوب کرد.

در این حکم آمده است:

«جناب آقای حسین طلابیگی

بنا به پیشنهاد معاونت ارزشیابی و نظارت و نظر به تجربه، شناخت و تعهد، شما را به سمت مدیرکل دفتر نظارت بر مراکز، مشاغل و مجامع سازمان سینمایی منصوب می‌نمایم. امیدوارم با استفاده از ظرفیت‌های موجود و تعامل با فعالان این حوزه زمینه‌های رشد و ارتقای مراکز، مشاغل و مجامع سینمایی را فراهم آورید.

تهیه و تدوین ضوابط و دستورالعمل‌های صدور مجوز تاسیس، تمدید و انحلال موسسات تحقیق، پژوهش و نگارش فیلمنامه، تهیه و تولید فیلم سینمایی و غیر سینمایی، ویدیو رسانه، تکثیر و پخش فیلم و موسسات عرضه بین‌المللی فیلم و نظارت بر حسن اجرای آن، تهیه و تدوین و اجرای ضوابط و مقررات اداره فعالیت سالن‌های نمایش فیلم و انحلال آنها، تهیه، تدوین و اجرای دستورالعمل‌های لازم برای نظارت بر عملکرد سالن‌های نمایش فیلم با همکاری دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم، نظارت و ارزیابی عملکرد انجمن‌ها و تشکل‌های حوزه تولید، تکثیر، توزیع و عرضه نمایش فیلم و ارائه گزارش به مراجع مربوطه، برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسات صدور و تمدید مجوز فعالیت موسسات تحقیق، پژوهش و نگارش فیلمنامه، تهیه و تولید فیلم سینمایی و غیر سینمایی، ویدیورسانه، تکثیر و پخش فیلم و موسسات عرضه بین‌المللی فیلم با توجه به ضوابط و مقررات مربوطه، انجام بررسی‌ها و اقدامات لازم به منظور صدور و تمدید پروانه سالن نمایش فیلم و کارت مدیریت سینما با توجه به ضوابط و مقررات مربوطه، بررسی و ارزشیابی صلاحیت هنری سینماگران به منظور صدور گواهینامه هنری بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه، حمایت و هدایت تشکل‌ها و صنوف سینمایی با توجه به سیاست‌ها و خط مشی‌های مصوب، صیانت از عرضه آثار و محصولات سینمایی و سمعی بصری با همکاری صنوف سینمایی و نهادهای ذی ربط، انجام اقدامات لازم به منظور تعیین قیمت بلیت سینماهای کشور و نظارت بر اجرای آن، برنامه‌ریزی و نظارت بر اداره و نحوه فعالیت سالن‌های نمایش فیلم بر اساس ضوابط مورد عمل، تهیه و تدوین دستورالعمل انضباطی و نظارت بر عملکرد سالن‌های نمایش فیلم و ارائه گزارش به مراجع ذی صلاح و انجام سایر امور ارجاعی حسب دستور مقام مافوق از جمله ماموریت‌ها و وظایف این دفتر می‌باشد. موفقیت شما را از خداوند منان خواستارم.»

رئیس سازمان سینمایی از خدمات ارزنده و تلاش‌های محمدرضا فرجی که به زودی در بخش دیگری از سازمان به فعالیتش ادامه خواهد داد قدردانی کرد. همچنین، از ۳۰ سال خدمات ارزشمند مصطفی سماوات در عرصه سینما قدردانی کرد.

روح الله سهرابی متولد همدان و عضو رسمی کانون کارگردانان ایران است. دوره حرفه‌ای فعالیت‌های او از سال ۱۳۸۷ با ساخت فیلم بلند «محدوده ابری» آغاز شد. «خاکستر و برف» دومین فیلم سینمایی سهرابی است که در ژانر دفاع مقدس تولید شد و جوایزی کسب کرد. سریال ۵۰ قسمتی «آرام می‌گیریم» از دیگر آثار هنری سهرابی است که در نظرسنجی صدا و سیما، پرمخاطب‌ترین سریال سال ۱۳۹۵ تلویزیون لقب گرفت. وی تحصیلات دکتری تخصصی خود را در رشته علوم سیاسی پی گرفت و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بوده است. سهرابی علاوه بر تالیف چندین جلد کتاب در زمینه‌های اجتماعی و ادبی، عضویت در شوراهای سیاستگذاری، انتخاب و داوری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و عضویت در شورای پروانه ساخت ویدیویی سازمان سینمایی را نیز در کارنامه خود دارد.

حسین طلابیگی متولد ۱۳۵۰ از مشهد دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته طراحی صنعتی است. مدیرکل دفتر توسعه فناوری سینمایی، عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم فجر، قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و … از جمله سوابق مدیریتی اوست. تدریس در دانشگاه، طراحی جلوه‌های ویژه فیلم‌های سینمایی «طوفان شن»، «دایناسور»، «آتش سبز»، مستند «شهید کاوه» و سریال‌های «پروانه‌ها می‌نویسند»، «آتش و شبنم»، «مسافران زمان»، «هوش سیاه»، «پنجمین خورشید» و نیز، داوری در جشنواره‌های مختلف از جمله جشن بزرگ سینمای ایران و جشنواره فیلم و سریال سیما از دیگر فعالیت‌های او است. امیدوارم براتون خبر   تغییر در سازمان سینمایی/فرجی«نظارت بر عرضه و نمایش» را واگذار کرد براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-18 14:36:52