تتر یکی از انواع ارزهای دیجیتال می باشد که در واقع بیشتر برای انتقال سرمایه یا نگهداری سرمایه مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا در رابطه با ارز دیجیتال تتر و موضوعات پیرامون آن به شما توضیح دهیم.   بررسی ارز دیجیتال تتر و تاریخچه آن قبل از […]

تتر یکی از انواع ارزهای دیجیتال می باشد که در واقع بیشتر برای انتقال سرمایه یا نگهداری سرمایه مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا در رابطه با ارز دیجیتال تتر و موضوعات پیرامون آن به شما توضیح دهیم.

 

بررسی ارز دیجیتال تتر و تاریخچه آن

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی ارز تتر جهت خرید تتر پردازیم بهتر است کمی در رابطه با تاریخچه و گذشته این ارز دیجیتال به شما توضیح دهیم. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ توسط شرکتی با نام آیفینکس (Ifinex) عرضه شد. در ابتدا نام این ارز دیجیتال ریل کوین (Real Coin) بود اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی این شرکت نام آن را به نام امروزی آن یعنی تتر تغییر داد. اگر بخواهیم در رابطه با ارز دیجیتال تتر به شما توضیح دهیم باید بگوییم که این ارز دیجیتال یک نوع ارز با ثبات یا استیبل کوین (Stable Coin) می ‌باشد که این نوع ارز ها دارای قیمت ثابتی می باشند و قیمت آن ها هیچ وقت تغییر نخواهد کرد، گاهی اوقات شاید قیمت آن چیزی در حدود یک الی دو سنت تغییر کند اما مانند سایر ارزهای دیجیتال رشد های چند برابری نخواهد داشت. پشتوانه این ارز دیجیتال دلار امریکا می باشد که با توجه به تعداد کوین های این ارز دیجیتال به همان مقدار دلار در خزانه دولت امریکا نگهداری می شود. اگر بخواهیم در رابطه با تعداد کوین های در گردش این ارز دیجیتال صحبت کنیم باید بگوییم که این کوین چیزی در حدود ۶۸ میلیارد کوین در حال گردش دارد که این رقم بسیار بزرگی می باشد. حجم بازار این ارز دیجیتال هم چیزی در حدود ۶۸ میلیارد دلار می باشد.

استیبل کوین یا ارز با ثبات چیست؟

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که استیبل کوین ها یا ارزهای با ثبات چی هستند و برای چه مورد استفاده قرار می گیرند و یا چرا باید تتر خرید؟ باید به شما بگوییم که این ارزها به طور کلی دارای قیمت ثابتی می باشند و در واقع شباهتی به ارزهای کاغذی دارند اما حالت فیزیکی ندارند و به صورت دیجیتالی می باشند. این ارزها در حالت کلی برای سیو سرمایه یا انتقال سرمایه از یک صرافی به صرافی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. در رابطه با پشتوانه این ارزها باید بگوییم که با توجه به نوع ارز پشتوانه آن، ارز یکی از کشورها خواهد بود.

کاربرد های ارز دیجیتال تتر

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که این ارز دیجیتال که هیچ رشد قیمتی ندارد دارای چه کاربردی می باشد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که برخلاف آن طور که به نظر می ‌رسد این ارز دیجیتال دارای کاربرد های بسیار مهمی می باشد که ما در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  • یکی از کاربردهای بسیار مهم این ارز دیجیتال این می باشد که در کشورهایی که تحریم شده‌اند مانند ایران افراد سرمایه گذار برای انتقال سرمایه خود به صرافی های خارجی به جای استفاده از دلار و سایر ارزها از تتر استفاده می‌کنند. بدین صورت که تتر را در یکی از صرافی های ایرانی خریداری می‌کنند و آن را به صرافی های خارجی مانند بایننس و کوینکس و سایر صرافی ها انتقال می دهند.
  • یکی دیگر از کاربرد های تتر این موضوع می باشد که بسیاری از سرمایه ‌گذاران در زمانی که بازار به صورت وحشتناکی اوج می ‌گیرد در قیمت های بالا ارز های خود را می‌ فروشند و ارز دیجیتال تتر را خریداری می کنند تا بدین صورت بتوانند از افت قیمت ‌های بسیار شدید جلوگیری کنند و هنگامی که ارز مورد نظرشان تا حدی افت قیمت داشت و قیمت آن به ثبات رسید، مجدد آن ارز را خریداری می‌ کنند.

راه های خرید ارز دیجیتال تتر

اگر شما می خواهید ارز دیجیتال تتر را خریداری کنید دو راه پیش رو دارید که یکی از این راه‌ ها این می باشد که شما با استفاده از ریال و همچنین کارت بانکی خود از صرافی ‌های ایرانی این ارز دیجیتال را خریداری کنید. یکی دیگر از راه‌ هایی که شما می توانید با استفاده از آن تتر را خریداری کنید این می باشد که شما برخی از ارز های خود مانند بیت کوین، اتریوم یا بایننس را در هر صرافی به این ارز دیجیتال تبدیل کنید. برای خرید تتر پیشنهاد ما به شما در بین صرافی های ایرانی تتر لند و همچنین نوبیتکس می ‌باشد و در بین صرافی های خارجی ما به شما بایننس و کوینکس را پیشنهاد می کنیم.

بررسی کیف پول های مطمئن برای نگهداری تتر

اگر شما می‌خواهید ارز دیجیتال تتر را در یک جای امن نگهداری کنید نیاز دارید که یک کیف پول بسیار امن را انتخاب نمایید تا خیال شما راحت باشد. در بین تمامی کیف پول ها ما به شما کیف پول نرم افزاری تراست ولت و همچنین اتمیک ولت را پیشنهاد می ‌دهیم و همچنین در میان کیف پول های سخت افزاری پیشنهاد ما کیف پول سخت افزاری پیشرفته لجر می باشد.

در پایان اگر بخواهیم یک جمع بندی داشته باشیم باید بگوییم که تتر یک استیبل کوین یا ارز با ثبات می باشد که برای ذخیره سرمایه یا انتقال سرمایه از یک صرافی به یک صرافی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید تتر بهتر است که از تتر لند یا بایننس استفاده شود و همچنین برای نگهداری از این ارز دیجیتال بهتر است که از تراست ولت یا لجر استفاده شود، زیرا این کیف پول ها دارای امنیت بسیار زیادی می باشند و همچنین محیط کاربری بسیاری ساده ای دارند.