با این ۷ روش جاب آفر کانادایی خود را سریع بگیرید کشور کانادا برنامه‌های مهاجرتی عالی و بسیار متعددی را برای افراد در خارج از کشور طراحی کرده است. این مسیرهای مهاجرتی شامل سه برنامه فدرال، تحت سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری و همچنین ده‌ها برنامه استانی (PNP) است. یکی از اولین مواردی که متقاضیان در […]

با این 7 روش جاب آفر کانادایی خود را سریع بگیرید

کشور کانادا برنامه‌های مهاجرتی عالی و بسیار متعددی را برای افراد در خارج از کشور طراحی کرده است. این مسیرهای مهاجرتی شامل سه برنامه فدرال، تحت سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری و همچنین ده‌ها برنامه استانی (PNP) است. یکی از اولین مواردی که متقاضیان در لحظه اول با آن مواجه می‌شوند، این است که در یک سیستم به شدت رقابتی قرار گرفته‌اند که موفقیت در آن کمی دشوار به نظر می‌رسد. با این حال، تنها داشتن یک جاب آفر کانادا از کارفرمای معتبر می‌تواند منجر به بالا رفتن شانس شما در این مسیر باشد. البته باید در نظر داشته باشید که اخذ پیشنهاد شغلی نیز به تنهایی با چالش‌هایی همراه است. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم تا ضمن بررسی چالش‌های اساسی این مسیر، به شما 7 روش اخذ سریع جاب آفر کانادا را معرفی کنیم.

چالش‌های اخذ پیشنهاد شغلی از کانادا

کارفرمایان و کسب و کارهای کانادایی معمولاً ترجیح می‌دهند که شهروندان و ساکنان داخل کشور را استخدام کنند. دلایلی که منجر به چنین تصمیمی شده و به‌عنوان چالش‌هایی در مسیر دریافت جاب آفر کانادا نیز شناخته می‌شود، عبارت است از:

  • تکمیل LMIA مثبت توسط کارفرمایان و اثبات عدم وجود نیروی کار کانادایی برای موقعیت شغلی مورد نظر
  • اجتناب کارفرمایان از استخدام نیروی کار خارجی به دلیل عدم آشنایی با محیط کسب و کار در کانادا
  • نیاز به اخذ مجوز کار توسط مهاجران و عدم تمایل کارفرماهای کانادایی برای صرف وقت و کمک به دریافت این مجوز
  • اقامت کوتاه‌مدت مهاجران و عدم اطمینان از حضور طولانی مدت آنان در موقعیت شغل مدنظر کارفرما

7 روش دریافت سریع جاب آفر کانادا

با چالش‌هایی که در مسیر دریافت جاب آفر کانادا وجود دارد، به راحتی می‌توان گفت که اخذ یک پیشنهاد شغلی ممکن است کار ساده‌ای نباشد. اما با در نظر داشتن 7 نکته‌ای که در ادامه بررسی می‌شود، می‌توانید به راحتی جاب آفر خود را دریافت کرده و شانس خود را برای مهاجرت به کانادا افزایش دهید. این 7 روش عبارت است از:

1.     برقراری ارتباط با کارفرمای کانادایی از طریق لینکدین

برای دریافت جاب افر کانادا، شرط اولیه پیدا کردن شغل در کانادا و بستن قرارداد کاری است. به همین دلیل، متقاضی باید در سایت های کاریابی کانادا یا شبکه های اجتماعی مانند لینکدین به‌دنبال کار بگردد و یک شغل برای خود پیدا کند. البته این کار مسلتزم تحقیق در مورد شرکت‌های موجود و یافتن کارمندانی است که مسئول استخدام نیروی کار هستند. سپس با این فرد ارتباط برقرار کرده و او را قانع می‌کنید که چرا شما گزینه مناسبی برای این موقعیت شغلی هستید.

2.     ایجاد و تطبیق رزومه به سبک کانادایی

یکی از مهمترین مواردی که در مورد شما و ارزیابی توانایی‌های شغلی‌تان بررسی می‌شود، رزومه کاری است. برای نوشتن یک رزومه کاری جذاب و موفق جهت ارائه در کانادا، باید جزئیات زیر را در آن قید کنید:

  • ارائه تجربه کاری به ترتیب زمانی
  • درج اطلاعات مربوط به سابقه کاری داوطلبانه پیشین
  • درج هر نمایه حرفه‌ای شما در رسانه‌های اجتماعی
  • استفاده از کلمات کلیدی متناسب با نوع درخواست شغلی
  • عدم طولانی کردن روزمه (حداکثر دو صفحه)

3.     استفاده از سایت‌های کاریابی استانی

یکی از منابع معتبر و اساسی که می‌توانید برای اخذ جاب آفر کانادا از استان‌های مختلف از آن استفاده کنید، وب سایت رسمی بانک کار کانادا به آدرس “https://www.jobbank.gc.ca/home” است. در این وب سایت مشاغل مختلف براساس نوع، موقعیت مکانی، شرایط شغلی، زبان محیط کار، مدت اشتغال و میزان حقوق، دسته‌بندی شده‌اند.

4.     درخواست برای خارج از شهرهای بزرگ

اگرچه بسیاری از کسانی که قصد دارند برای کار به کانادا بروند، شهرهای بزرگ مانند کانادا، تورنتو، ونکوور و … را ترجیح می‌دهند؛ اما لازم است بدانید که مشاغل فعال در این شهرها اغلب نیروی کار کانادایی را جذب می‌کنند. به‌عنوان مثال یک آگهی شغلی در شهری مانند تورنتو، احتمالاً صدها درخواست از متقاضیان محلی دریافت می‌کند در نتیجه شانس پذیرش یک نیروی خارجی بسیار کمتر می‌شود. این میزان رقابت در شهرهای کوچکتر بسیار کمتر است.

5.     ارائه درخواست برای مشاغل پرتقاضا

در هر یک از ایالت‌های مختلف کانادا، ممکن است مشاغل متفاوتی مورد تقاضا باشند. معمولاً متقاضیان کار در شهرهای مختلف، کمتر به این موضوع فکر می‌کنند در نتیجه میزان رقابت در مشاغل پرتقاضای استان‌های مختلف، می‌تواند به مراتب کمتر باشد. به همین دلیل، برای این که بتوانید جاب آفر کانادا را به راحتی اخذ کنید، باید به مشاغل مورد تقاضای هر استان توجه داشته باشید.

6.     یادگیری زبان فرانسه

زبان اصلی مردم در کانادا، انگلیسی و فرانسوی است. اگرچه اکثریت مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما در استانی مانند کبک، زبان فرانسوی گسترده‌تر است. به همین دلیل بسیاری از آگهی‌های شغلی در این استان به وضوح بیان می‌کند که متقاضی باید به این زبان تسلط داشته باشد.

7.     رفتن به کانادا با ویزای توریستی

افرادی که متقاضی اخذ جاب آفر کانادا بوده و به هر دلیلی برای ارائه درخواست آنلاین با مشکل مواجه هستند، با مرجعه حضوری به این کشور می‌توانند شانس خود را افزایش دهند. دریافت ویزای توریستی کانادا می‌تواند امکان یافتن فرصت‌های شغلی بهتر را برای شما فراهم کند. این کار می‌تواند منجر به نشان دادن مهارت و توانایی شما بوده و یک مزیت اساسی نسبت به رقبا ایجاد کند. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از منابع معتبری است که می‌توانید اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای خود را از طریق آن به دست آورید.

جمع بندی

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت و به‌ویژه مهاجرت کاری است. دولت کانادا و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) مسیرهای مهاجرتی متعددی برای متقاضیان ارائه می‌کند که از طریق آن می‌توانید برای رفتن به این کشور اقدام کنید. اما با وجود گستردگی مسیرهای مهاجرت، میزان درخواست‌ها برای آن بسیار زیاد بوده و روش‌هایی مانند اخذ جاب آفر کانادا می‌تواند شانس شما را برای موفقیت افزایش دهد. در این مطلب با توضیح درباره چالش‌های موجود در مسیر اخذ پیشنهاد شغلی، با 7 روشی آشنا شدیم که می‌توانید از طریق آن به راحتی جاب آفر کانادا را دریافت کنید. درصورت وجود سوال درباره هریک از این روش‌ها، می‌توانید با کارشناسان مجموعه پارسی کانادا ارتباط برقرا کنید.