«بارگادون» آماده نمایش شد/ مستندی درباره خوشه‌چینی انگور به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «بارگادون» آماده نمایش شد/ مستندی درباره خوشه‌چینی انگور  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، ساخت مستند «بارگادون» به کارگردانی ابراهیم شفیعی به پایان رسید و آماده پخش شد. مستند «بارگادون» به آداب و رسوم […]

«بارگادون» آماده نمایش شد/ مستندی درباره خوشه‌چینی انگور

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «بارگادون» آماده نمایش شد/ مستندی درباره خوشه‌چینی انگور  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، ساخت مستند «بارگادون» به کارگردانی ابراهیم شفیعی به پایان رسید و آماده پخش شد. مستند «بارگادون» به آداب و رسوم خوشه‌چینی انگور و تهیه کشمش در شهرستان اسفرورین می‌پردازد.
این مستند به‌زودی در جشنواره‌های مختلف حضور خواهد داشت و از شبکه مستند سیما نیز پخش می‌شود. در شهرستان اسفرورین انگور تازه‌فروشی نمی‌شود بلکه انگورها طی فرایندی به کشمش تبدیل می‌شوند و سپس به فروش می‌رسند. در شهریور ماه در شهر اسفرورین انگورها را می‌چینند و در معرض آفتاب قرار می‌دهند تا به کشمش تبدیل شود، به این فرآیند «بارگادون» گفته می‌شود.
اسفرورین یکی از بزرگ‌ترین شهرستان‌های تات‌نشین ایران است و مردم آن به زبان تاتی از زبان‌های ایرانی شاخه شمال‌غربی سخن می‌گویند. پیشینه این زبان به دوران مادها بازمی‌گردد.
عوامل این مستند عبارتند از تحقیق، نگارش و کارگردان: ابراهیم شفیعی، تهیه کننده: علیرضا ولی‌پور، مدیر تصویربرداری: محمد معدنی، آهنگساز: اکبر بلالی، تدوین: ابراهیم شفیعی و سحر برجی حسن کیاده، صداگذاری: محمدحسن صفابخش، صدابردار: سیدجلال سعادت‌یار، مشاور پروژه: عمران رحیمی‌فر، طراح پوستر: محمدحسن صفابخش. امیدوارم براتون خبر   «بارگادون» آماده نمایش شد/ مستندی درباره خوشه‌چینی انگور براتون مفید بوده باشه

 
2023-11-04 16:56:46