اهمیت صرافی ارز دیجیتال ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی مدرن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. صرافی های ارز دیجیتال پلتفرم هایی هستند که ترید رمز ارز و کوین های مختلف را ممکن می سازند. این صرافی ها نقش پلتفرم واسطه را برای خرید و فروش ایفا می کنند. آن ها معمولا […]

اهمیت صرافی ارز دیجیتال

ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی مدرن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. صرافی های ارز دیجیتال پلتفرم هایی هستند که ترید رمز ارز و کوین های مختلف را ممکن می سازند. این صرافی ها نقش پلتفرم واسطه را برای خرید و فروش ایفا می کنند. آن ها معمولا از طریق کارمزد تراکنش ها درآمد کسب می کنند. بعضی از صرافی ها دارای رمز ارز اختصاصی خود هستند.

صرافی ها به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم می شوند. صرافی های متمرکز به وسیلۀ یک شرکت اداره می شوند. درصد زیادی از معاملات ارز دیجیتال در همین صرافی ها انجام می شود. صرافی های متمرکز برای سرمایه گذاران تازه کار روش هایی کاربر پسندانه برای ترید فراهم می کنند. کاربران با استفاده از امکانات این صرافی ها می توانند با پیچیدگی کمتری نسبت به ایجاد اکانت و انجام معاملات اقدام کنند. از طرفی صرافی های متمرکز به دلیل نگهداری حجم بسیار بزرگی از سرمایه در معرض نفوذ و هک قرار دارند.

صرافی های غیر متمرکز به سرمایه گذاران اجازه می دهند تراکنش های یک به یک را بدون واسطه انجام دهند. در این صرافی ها دارایی کاربران ذخیره نمی شود. از نظر کارمزد، برای معاملات حجیم صرافی های غیر متمرکز درصد اندک و ثابتی می گیرند. از طرفی سرعت معاملات ممکن است نسبت به صرافی های متمرکز کمتر باشد.

تبدیل رمز ارز

نام های مشهور ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال بایننس یا Binance به دو صورت متمرکز و غیر متمرکز فعالیت می کند. طیف گسترده ای از رمز ارزها در این صرافی قابل معامله هستند. بایننس همچنین کارمزد بالایی از کاربران دریافت نمی کند. با استفاده از رمز ارز اختصاصی این پلتفرم یعنی بایننس کوین می توان کارمزد معاملات را تا حد قابل توجهی کاهش داد. بایننس دو داشبورد ساده و پیشرفته را برای معامله گران فراهم می کند. تنها موردی که استفاده از بایننس را برای معامله گران ایرانی دشوار می کند، احراز هویت ضروری آن است.

یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای مبتدیان کوین بیس یا Coinbase نام دارد. این صرافی دارای یک رابط کاربری آسان می باشد. همچنین مطالب آموزشی گسترده ای را ارائه می کند. کوین بیس یکی از بزرگترین صرافی ها در بازار کریپتوکارنسی محسوب می شود. شاید سیستم پیچیدۀ کارمزد آن را بتوان نقطۀ ضعف این پلتفرم به حساب آورد.

یکی از صرافی های قدیمی و معتبر کراکن یا Kraken نام دارد. کراکن امکاناتی مثل تبدیل رمز ارز و ارزهای فیات را فراهم می کند. همچنین به کاربران خود اجازه می دهد به معاملات مارجین بپردازند. این صرافی از نظر امنیت رتبۀ بالایی را دریافت می کند. فقط ممکن است برای مبتدیان کمی پیچیده به نظر برسد.

صرافی کوکوین یا KuCoin یکی دیگر از صرافی های مشهور رمز ارز است. بسیاری از معامله گران ایرانی از این صرافی استفاده می کنند. چرا که بدون نیاز به احراز هویت می توان از امکانات فراوان آن استفاده کرد. این صرافی بسیاری از رمز ارزها را پشتیبانی می کند. همچنین کارمزد پایینی دارد.

برای مطالعۀ مطالب بیشتر در زمینۀ آموزش ارز دیجیتال به وب سایت arencrypto.com مراجعه کنید.