انجمن سینمای جوانان ایران بودجه حمایت تولید را افزایش داد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری انجمن سینمای جوانان ایران بودجه حمایت تولید را افزایش داد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، انجمن سینمای جوانان ایران که رسالت خود را آموزش حرفه‌ای سینما در کشور […]

انجمن سینمای جوانان ایران بودجه حمایت تولید را افزایش داد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری انجمن سینمای جوانان ایران بودجه حمایت تولید را افزایش داد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، انجمن سینمای جوانان ایران که رسالت خود را آموزش حرفه‌ای سینما در کشور و کشف و حمایت از استعدادهای سینمایی ایران می‌داند، از طریق پیچینگ به بررسی طرح‌ها و فیلم‌نامه‌های کوتاه سینمایی می‌پردازد و بنابر سطح فیلم‌ساز و فیلم‌نامه، در سه حالت «فیلم اولی»، «نیمه حرفه‌ای» و «حرفه‌ای» از ساخت فیلم کوتاه جوانان ایران حمایت می‌کند.
طبق مصوبه هیات مدیره انجمن سینمای جوانان ایران منوط به تایید فیلمنامه‌ها در فرآیند پیچینگ، فیلم اولی‌ها تا سقف اعتبار ۱۵ میلیون تومان، فیلم‌های نیمه‌حرفه‌ای تا سقف ۵۰ میلیون و در صورت تایید اقتضائات فیلمنامه برای بودجه بیشتر توسط شورای پیچینگ و همچنین توجه به اولویت‌های مضمونی آیین‌نامه تا سقف ۷۰ میلیون تومان و فیلم‌های حرفه‌ای تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و در صورت تایید اقتضائات فیلمنامه برای بودجه بیشتر توسط شورای پیچینگ و همچنین توجه به اولویت‌های مضمونی آیین‌نامه ۱۵۰ میلیون تومان می‌توانند بودجه تولید دریافت کنند.
پیش از این انجمن سینمای جوانان ایران از فیلم اولی‌ها تا سقف ۷ میلیون تومان، فیلم‌های نیمه حرفه‌ای تا سقف ۳۵ میلیون تومان و فیلم‌های حرفه‌ای تا سقف ۷۰ میلیون تومان حمایت می‌کرد.
فیلم‌سازان جوان کشور که در فرآیند پیچینگ فیلم ساخته‌اند، در صورت بالا بودن سطح کیفی اثر و منوط به تایید شورای عالی تولید انجمن سینمای جوانان ایران امکان درخواست متمم قرارداد نیز دارند که رویه آن در آیین نامه تولید آمده است.
فیلم‌سازان جوان ایران می‌توانند از طریق سامانه «پرتال تولید انجمن سینمای جوانان ایران» اقدام به ثبت طرح‌ها و فیلمنامه‌های خود کنند.
ژانرها و مضامین اولویت‌دار معاونت تولید انجمن سینمای جوانان ایران به شرح ذیل است:
بهره‌گیری از الگوها و ویژگی‌های سینمای ژانر با توجه ویژه به ژانرهای:
فانتزی، کمدی، ماورایی- رازآلود- وحشت، جنگی و دفاع مقدس، نوآر- پلیسی- جنایی، ملودرام، علمی تخیلی
مضامین اولویت‌دار:
*عدالت خواهی و مبارزه با تبعیض، با تاکید بر توجه به مناطق محروم، فاصله طبقاتی، نظام سلامت و نظام آموزشی پولی، مفاسد اقتصادی و اراده ملی برای مبارزه با آن.
*واقعه‌نگاری دراماتیک و اقتباس از واقعیات تاریخ معاصر به ویژه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس.
*عشق و روابط انسانی و کارکردهای سازنده بنیان خانواده با تاکید بر نقش والدین و الگوهای تربیتی کارآمد.
*مساله جمعیت، آسیب‌های تک فرزندی، تنهایی نسل آینده و افزایش نرخ سالمندی.
*توجه به معضلات اجتماعی مانند اعتیاد، مساله اشتغال، ازدواج جوانان و مهاجرت با تاکید بر قابل حل بودن مشکلات.
*پیشرفت‌های علمی، پزشکی، نظامی، صنعتی و نخبگان و نامداران این حوزه‌ها.
*بازنمایی مقاطع دراماتیک زندگی مفاخر ملی.
*چالش‌های محیط زیست، اهمیت، تاثیر و بحران‌های زیست محیطی سال‌های اخیر و توجه به‌شرایط و ویژگی‌های اقلیمی کشور.
*سلامت جسم و روان، مسائل نظام سلامت و توجه به مجاهدت‌های مدافعان سلامت به‌ویژه در بحران کرونا.
*روابط انسانی و ارزش‌های اخلاقی، خودباوری و اعتماد به نفس فردی و اجتماعی، مسئولیت‌پذیری و همیاری مسئولانه، همبستگی اجتماعی.
*تولید ملی، کارگران و کارآفرینان، سلامت اقتصادی و رزق حلال.
*آیین‌ها، سنن، صنایع دستی و میراث فرهنگی، اقلیم‌ها و شیوه‌های زیستی اقوام ایرانی و اساطیر و حماسه‌های مذهبی و ملی.
* توجه به پدیده‌های فرهنگی اجتماعی سیاسی کشورهای همسایه و منطقه غرب آسیا با تاکید بر فرهنگ مقاومت و دستاوردهای آن.
* چشم‌انداز آینده، و پیشنهاد برای بهبود کیفیت زیستی نسل حاضر و نسل‌های بعدی.
* مرگ آگاهی، معاد و زندگی پس از مرگ.
* صور خیال، رویاها و فضاهای ذهنی انسان معاصر در قالب قصه‌های فانتزی و فراواقع‌گرا. امیدوارم براتون خبر   انجمن سینمای جوانان ایران بودجه حمایت تولید را افزایش داد براتون مفید بوده باشه

 
2023-01-31 18:02:14