اقبال عمومی مردم به سینما/ ۱۲ میلیون نفر فیلم دیدند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اقبال عمومی مردم به سینما/ ۱۲ میلیون نفر فیلم دیدند  به گزارشهاریکا خبر، قادر آشنا بعد از ظهر جمعه در مراسم اختتامیه جشن هاریکا سینمای ایران به میزبانی سمنان در گفت و گو با خبرنگاران ضمن […]

اقبال عمومی مردم به سینما/ ۱۲ میلیون نفر فیلم دیدند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اقبال عمومی مردم به سینما/ ۱۲ میلیون نفر فیلم دیدند  به گزارشهاریکا خبر، قادر آشنا بعد از ظهر جمعه در مراسم اختتامیه جشن هاریکا سینمای ایران به میزبانی سمنان در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال جاری سال جاری ۱۲ میلیون نفر از سینما استفاده کردند، ابراز داشت: این در حالی که تنها آمار سال گذشته هفت میلیون نفر بوده است.
وی بابیان اینکه با روند رو به رشد اقبال عمومی نسبت به سینما مواجه هستیم، افزود: ساخت و بهره برداری سالن‌های جدید و فروکش کردن موج کرونا را می‌توان عمده‌ترین دلیل این استقبال را برشمرد.
معاون دفتر توسعه، فناوری و مطالعات سازمان سینمایی بابیان اینکه تا پایان سال جاری ۱۰۰ سالن سینما به کشور اضافه می‌شود، ابراز داشت: با بهره برداری از این تعداد سالن سینما می‌توان انتظار داشت آمار استفاده کنندگان سینما طی بازه مذکور برای سال آتی از رقم مذکور فراتر رفته و افزایش یابد.
آشنا در پاسخ به این پرسش که هم اکنون چه تعداد سالن سینما در کشور وجود دارد، در ادامه تصریح کرد: ۷۵۰ سالن فعال سینما در کشور به ارائه خدمات پرداخته و مردم از آنها برای دیدن فیلم استفاده می‌کنند که تا سال آینده به ۸۵۰ سالن خواهد رسید.
وی درباره استفاده از امکانات جدید در حوزه سینما نیز اضافه کرد: قطعاً با به‌کارگیری فیبر نوری و هوش مصنوعی در صنعت سینما می‌توان شاهد تحول شگرف این حوزه بود.
به گزارشهاریکا خبر، در جشن هاریکا سینمای ایران از فعالان حوزه سینمای استان سمنان تجلیل و پوستر فیلم کوتاه «کلید زندگی» با موضوع دفاع مقدس رونمایی و فیلم بلند «دنیای آرمان» اکران شد. امیدوارم براتون خبر   اقبال عمومی مردم به سینما/ ۱۲ میلیون نفر فیلم دیدند براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-29 16:55:40