افتتاح ۲۲۸ سالن سینما در دولت سیزدهم/ هدف رسیدن به هزار سالن است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری افتتاح ۲۲۸ سالن سینما در دولت سیزدهم/ هدف رسیدن به هزار سالن است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، پردیس سینمایی رزمال با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان […]

افتتاح ۲۲۸ سالن سینما در دولت سیزدهم/ هدف رسیدن به هزار سالن است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری افتتاح ۲۲۸ سالن سینما در دولت سیزدهم/ هدف رسیدن به هزار سالن است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، پردیس سینمایی رزمال با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی و جمعی از مدیران سینمایی و هنرمندان ۱۷ هاریکا افتتاح شد.
محمد خزاعی در این مراسم گفت: خوشحالم که امروز در آیین افتتاح پردیس رزمال حضور دارم و امیدوارم بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران دلسوز بیش از همیشه برای ارتقا و توسعه فضای فرهنگی و زیرساخت‌های سینمایی وارد میدان شوند.
وی افزود: پردیس سینمایی رزمال، دویست و بیست و هشتمین سالن سینمایی است که در دولت سیزدهم افتتاح و به بهره‌برداری رسیده، در این راستا، اقدامات گسترده‌ای در بسیاری از حوزه‌ها اعم از دولتی و خصوصی در حال انجام است.
رئیس سازمان سینمایی مطرح کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، ۵۰ سالن سینمای به همت موسسه سینماشهر به زودی افتتاح خواهد شد و در نظر داریم تا پایان کار دولت سیزدهم ۴۰۰ سالن سینمایی دیگر نیز بهره‌برداری شود تا نهایتاً برنامه‌ریزی ما برای دستیابی به ۱۰۰۰ سالن در این دولت محقق شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر شور و نشاط مخاطبان به سینما بازگشته و منجر به دلگرمی سرمایه‌گذاران برای توسعه سالن‌های سینما شده، در این شرایط لازم است به فکر تولید فیلم با شرایط مطلوب و ذائقه مخاطبان با موضوعات و ژانرهای مختلف باشیم.
خزاعی برنامه اکران سالن‌های سینما درسانس‌های صبح را از دیگر برنامه‌های مدون شده سازمان سینمایی دانست و گفت: طرح اکران دانش آموزی برای صبح‌ها در دست اقدام است.
وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم به همت سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی، سالن‌سازی در هر جای ایران از جمله مناطق محروم و فاقد سینما ادامه داشته باشد. بنده قدردان همه سرمایه‌گذاران هستم چراکه اگر همت این افراد نباشد توسعه فرهنگی و اجتماعی نخواهیم داشت. ما نیز باید تلاش کنیم تا موانع بر سر راه آنها را حل کنیم.
در ادامه همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی اکران گفت: ۲۰ سال می‌شود که با اکران سینما سرو کار دارم. طی ۱۰ سال گذشته، در چرخه اکران تنها می‌توانستیم حداکثر ۲۰ سالن نمایش داشته باشیم اما در حال حاضر در این فاصله زمانی، می‌توان گفت یک فیلم تنها در غرب تهران می‌تواند بالای ۱۵ سالن سینما در اختیار و فروش بسیار خوبی داشته باشد.
وی عنوان کرد: ساخت و افزایش سالن‌های نمایش در ۱۰ سال اخیر به همت بسیاری از مسئولان بوده است. زمانی ما فکر می‌کردیم که مجتمع‌های تجاری به سینما کمک می‌کنند اما باید بگویم در واقع این سینماست که به رونق مجتمع‌ها کمک می‌کند و هر سالن سینما دریچه جدیدی به جهان مدرن است و پای ما را به دنیایی که از آن باز می‌کند، رزمال با ۷ سالن یعنی ۷ جهان متفاوت که انگیزه‌ای برای دیگر بهره برداران سینما خواهد بود.
جمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما در ادامه این مراسم گفت: سینما مرکزی برای گردشگری است این در حالی است که سرانه سالن‌های نمایش قبل از دولت سیزدهم اوضاع خوبی نداشته، خوشبختانه در دو سال اخیر به همت سازمان سینمایی بیش از ۲۰۰ سالن نمایش به کشور اضافه شده است و با ادامه این روند شاهد افزایش بیشتر آن نیز خواهیم بود.
وی افزود: بر اساس شاخص سرانه سالن‌های سینما در دنیا، آمریکا ۴۰ هزار سالن دارد که در قبال این کشورها ما باید ۱۰ هزار سالن داشته باشیم، نباید منتظر دولت باشیم و در بخش خصوصی می‌توانیم شاهد سرانه سالن کشور باشیم.
همچنین در این مراسم، محمدرضا صفایی‌فر مالک و بهره‌بردار پردیس سینمایی رزمال، گفت: این مجموعه حاصل تلاش‌های ۱۱ ساله است که تاکنون ۴ نشان طلایی و بین‌المللی را به خود اختصاص داده است. امروز بخش دیگری از این مجموعه به ثمر می‌رسد.ایده ساخت رزمال از مقایسه با کشور دبی شروع شد و زیرساخت‌های آن را با ایران مقایسه کردم. ساخت اینگونه مجتمع‌ها نیاز به منطقه‌ای دارد که از امکان دسترسی‌های آسان بهره‌مند شود. مراحل نقشه‌برداری و کسب مجوز را گذراندیم و از افراد متخصص برای ساخت این مجموعه استفاده کردیم.
وی افزود: اطلاعات ساختمانی عاملی است که منجر به موفقیت ساخت اینگونه مجموعه‌ها می‌شود. رزمال به همه ابعاد ساختمانی ورود کرده، در بخش تولید و نظارت از تیم متعهد دعوت به همکاری شده و ازتخصص‌ها به روز جهانی بهره برده، در حادثه متروپل گروه ناظر، طراح و نصاب تاثیر داشته است.
صفایی فر مطرح کرد: عمر این ساختمان به طول معمول ۳۰۰ سال است، کمال وسواس را در ساخت آن به کار برده‌ایم و ۱۶ هزار نفر در ساخت این مجموعه ما را همراهی کردند. امیدوارم همه در جهت سطح رفاهی تلاش کنیم و مفید باشیم و هر چیزی را گردن مسئولان نیاندازید. نیاز به گسترش زیر ساخت و مجتمع در کشور بسیار وجود دارد تا همه اعضای خانواده در زیر یک سقف یا آرامش از همه امکانات استفاده کنند. رز مال با عشق ساخته شده و امروز همین باعث ادامه کار ما شده است.
در ادامه مراسم لوح تقدیری از سوی معاونت توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی به صفایی‌فر مالک و بهره‌بردار پردیس سینمایی رزمال اهدا شد.
این مجتمع با ۲۰۰ هزار متر زیربنا در منطقه ۲۲ تهران واقع شده و شامل ۷ سالن مدرن و به روز سینماست که مشتمل بر ۱ سالن ۲۸۴ نفره، ۳ سالن ۱۱۳ نفره، ۱ سالن ۱۰۰ نفره، ۱ سالن وی آی پی، ۱ سالن ۶۶ نفره و ۱ سالن کنسرت ۱۷۰۰ نفره است.
در مراسم افتتاحیه پردیس سینمایی رزمال، یزدان عشیری، محمدرضا فرجی، قادر آشنا، حبیب اسماعیلی، محمد قاصد اشرفی، غلامرضا فرجی، علیرضا اسماعیلی، سید جمال ساداتیان، همایون اسعدیان، محمد صابری و.. نیز حضور داشتند. امیدوارم براتون خبر   افتتاح ۲۲۸ سالن سینما در دولت سیزدهم/ هدف رسیدن به هزار سالن است براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-10 12:56:44