اعلام شرایط ویژه در استان قزوین به گزارش کانال خبری ایران از اخبار قزوین،حبیبی، جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: روز جمعه  بالاترین میزان مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در استان قزوین در ۱۴ ماه اخیر به ثبت رسید و بر همین اساس تصمیم گرفته شد از شنبه شرایط ویژه […]

اعلام شرایط ویژه در استان قزوین

به گزارش کانال خبری ایران از اخبار قزوین،حبیبی، جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت:

روز جمعه  بالاترین میزان مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در استان قزوین در ۱۴ ماه اخیر به ثبت رسید و بر همین اساس تصمیم گرفته شد از شنبه شرایط ویژه در استان قزوین اعمال شود.

تمامی ادارات، با یک سوم ظرفیت فعالیت خواهند کرد و در مورد برخی از ادارات، فرمانداران اختیار دارند که آن دستگاه‌ها را به طور کامل تعطیل کنند.

جلسات اداری در فضای باز و حداکثر با حضور ۱۵ نفر برگزار خواهد شد.

هفته پیش رو، فقط اصنافی که مایتحاج اساسی مردم مانند خوراکی، بهداشتی و درمانی را تأمین می‌کنند باز هستند.

بازارچه‌ها به ویژه بازارچه سپه در طول هفته آینده به صورت کامل تعطیل خواهند بود.

پارک‌ها، بوستان‌ها و دفاتر پیشخوان هفته آینده به صورت کامل تعطیل هستند.

از شنبه شب آژیر خطر تعطیلی در سراسر استان به صدا درخواهد آمد.

از ساعت ۱۰ شب شنبه، ترددها به صورت ویژه علاوه بر دوربین‌ها، با حضور فیزیکی پلیس راهور کنترل خواهد شد و اگر افرادی بدون مجوز تردد کنند، مشمول جریمه خواهد شد.

کارکنان صداوسیما، کادر درمان، اورژانس، هلال احمر و سایر دستگاه‌های امدادی با مجوز، حق تردد شبانه خواهند داشت.

تمامی سالن‌های ورزشی، بدون استثناء هفته آینده تعطیل هستند.

مراسم تدفین حداکثر با حضور ۱۰ نفر در آرامستان‌های استان قزوین برگزار خواهد شد.

فرمانداران، برای اعمال نظارت بیشتر، تمامی مناطق شهری استان را تقسیم‌بندی کرده است و به طور مثال قزوین به ۳۷ محله تقسیم شده است و یک تیم نظارتی شامل کارکنان صمت، بهداشت، تعزیرات حکومتی و غیره بر خیابان‌ها و محله‌ها نظارت می‌کنند.

بانک‌ها، سیستم‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی و شهرداری و فعالیت‌های اصناف در هفته آینده، حق هیچگونه اقدامی روی چک‌ها، مالیات‌ها و یا حساب‌های مردم و همچنین پذیرش مشتری را نخواهند داشت و تمامی اقدامات باید به صورت الکترونیکی اعمال می‌شود و مردم در صورت مشاهده تخلف، موارد را به فرمانداری‌ها گزارش کنند.

برای جلوگیری از تجمع در نانوایی‌ها، ساعت فعالیت نانوایی‌ها در استان افزایش خواهد یافت و یک ساعت قبل از اذان مغرب، فعالیت نانوایی‌ها تعطیل خواهد شد.

کافه‌ها و رستوران‌ها نیز در این هفته هیچگونه فعالیتی نخواهند داشت و در صورت مشاهده تخلف، بنا به دستور دادستانی، آن واحد صنفی پلمپ می‌شود.