شرکت در آزمون های گوناگون و کسب نمره ی قبولی یکی از مطمئن ترین روش ها به منظور اخذ اقامت تحصیلی کشورهای خارجی محسوب می شود. آزمون SAT  هر ساله در کشورهایی چون ترکیه، سوئد، استرالیا و غیره برگزار می شود و داوطلبان می توانند با کسب نمره ی قبولی اقامت تحصیلی کشور مورد نظر […]

شرکت در آزمون های گوناگون و کسب نمره ی قبولی یکی از مطمئن ترین روش ها به منظور اخذ اقامت تحصیلی کشورهای خارجی محسوب می شود. آزمون SAT  هر ساله در کشورهایی چون ترکیه، سوئد، استرالیا و غیره برگزار می شود و داوطلبان می توانند با کسب نمره ی قبولی اقامت تحصیلی کشور مورد نظر خود را دریافت کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی آزمون SAT و کلاس های آموزشی آن بپردازیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آزمون SAT چیست؟

آزمون SAT را می توان یکی از سرنوشت ساز ترین آزمون ها به منظور قبولی دانشگاه در نظر داشت. این آزمون هر ساله در بسیاری از کشورها نظیر فنلاند، اتریش، نروژ، سوئد و غیره برگزار می شود. آزمون SAT دارای بخش های گوناگونی بوده که هر یک از آن ها به شرح ذیل می باشد.

 

بخش ریاضیات: ریاضی همواره جزو مهم ترین و تاثیر گذار ترین بخش های هر آزمونی محسوب می شود. در آزمون  SAT نمره ی بخش ریاضیات بین 200 تا 800 می باشد. تعداد سوالات در این بخش 58 بوده به طوری که داوطلبان می توانند به 20 سوال با استفاده از ماشین حساب و به 38 سوال بدون استفاده از ماشین حساب پاسخ دهند. به یاد داشته باشید که نمرات کسب شده در این بخش از آزمون می تواند تاثیر بسیار زیادی بر سرنوشت نهایی داوطلبان داشته باشد.

بخش انشاء: امتیاز این بخش نیز با قسمت ریاضیات برابر می باشد. جالب است بدانید که پاسخ دادن به سوالات در زمینه ی انشاء کاملا اختیاری بوده از این روی بسیاری از داوطلبان از آن صرف نظر می کنند. برای کسب نمره ی بیشتر و بالا بردن شانس قبولی خود، به شما کاربران پیشنهاد می کنیم که از این بخش بی تفاوت عبور نکرده و به سوالات آن نیز پاسخ دهید. مدت زمان پاسخ گویی به سوالات در بخش انشاء، 50 دقیقه می باشد.

بخش درک مطلب: آزمون SAT با بخش درک مطلب آغاز می شود. خوب است بدانید که این قسمت از آزمون SAT نمره منفی ندارد از این روی به شما توصیه می کنیم که به تمامی سوالات با دقت پاسخ دهید.

در این بخش از آزمون متون گوناگون درباره ی تاریخ، موسیقی، زیست شناسی و غیره طراحی می شود از این روی تسلط کامل بر زبان می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت داوطلبان داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون

لازم است داوطلبان به منظور شرکت در آزمون مدارک مورد نیاز را تهیه کنند. مدارک ضروری به شرح ذیل می باشد.

  • پاسپورت
  • چند قطعه عکس جدید (مربوط به شش ماه اخیر)
  • تاریخ زمان فارغ التحصیلی داوطلب از دبیرستان
  • ریز نمرات دبیرستان
  • سند هزینه های پرداختی

کلاس SAT در تهران

داوطلبان می توانند به منظور بالا بردن شانس قبولی خود در کلاس های SAT در تهران شرکت کرده و با سوالات این آزمون به طور کامل آشنا شوند. مراکز گوناگونی در تهران کلاس ها و دوره های آموزشی SAT را برگزار می کنند. در این دوره ها تمامی نکات لازم به منظور قبولی در آزمون به داوطلبان آموزش داده می شود. خوب است بدانید که بسیاری از آموزشگاه ها قبل از آغاز کلاس، آزمون تعیین سطح در زمینه ی ریاضیات و زبان برگزار کرده تا میزان مهارت و دانش داوطلبان را بررسی کنند.

دوره های آموزشی sat

دوره ی حضوری: تعداد جلسه های دوره های حضوری بر اساس سطح داوطلب تعیین می شود. این دوره معمولا بین 20 تا 25 هفته و تعداد 160 جلسه می باشد.

دوره ی آنلاین: بسیاری از داوطلبان فرصت شرکت در کلاس های حضوری را ندارند از این روی به این دسته از افراد شرکت در دوره های آنلاین را پیشنهاد می کنیم.

در این جلسات مباحثی چون ریاضیات، زبان انگلیسی و غیره به داوطلبان آموزش داده می شود.

فواید شرکت در کلاس sat

همان طور که پیش تر به این نکته اشاره کرده ایم، آزمون sat یکی از سرنوشت سازترین و البته مهم ترین آزمون ها به منظور دریافت اقامت تحصیلی محسوب می شود از این روی هر ساله بسیاری از داوطلبان از کشور هایی نظیر ارمنستان، آلمان، هند و غیره به منظور شرکت در این آزمون اقدام می کنند.

شرکت در آزمون sat با آمادگی کامل می تواند شانس قبولی داوطلب را تا حد چشمگیری افزایش دهد بنابراین اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که در کلاس های آموزشی ثبت نام کنید.

دوره های کلاس آزمون SAT

کلاس های آموزشی معمولا در دو دوره ی فشرده و جامع برگزار می شود که ویژگی هر یک به شرح ذیل می باشد.

دوره های فشرده: بسیاری از داوطلبان فرصت شرکت در کلاس های آموزشی را ندارند این دسته از افراد می توانند در کلاس های آموزشی فشرده شرکت کنند.

دوره ی فشرده کلاس ها به صورت 4 ماهه بوده و داوطلبان در این مدت زمان با زبان انگلیسی و ریاضیات به طور کامل آشنا می شوند.

دوره ی جامع: این دوره حدودا 5 ماه طول می کشد و در بسیاری از آموزشگاه ها دو بار در سال برگزار می شود. علاقه مندان به رشته های پزشکی و مهندسی می توانند با شرکت در دوره ی جامع آزمون SAT نمره ی قبولی در این آزمون را کسب کنند.

کلاس های خصوصی

برخی از آموزشگاه های تهران، کلاس ها را به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می کنند. خوب است بدانید در جلسات کلاس خصوصی دانش آموز می تواند شانس بالاتری برای پرسش و پاسخ داشته باشد.

هزینه ی شرکت در کلاس ها

هزینه ی نهایی کلاس های آموزشی بسته به تعداد جلسات و نوع دوره، متفاوت می باشد. برخی از دوره های آموزشی تخصصی بوده بنابراین هزینه ی بالاتری نیز با خود به همراه دارد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با آموزشگاه مورد نظر خود تماس حاصل بفرمایید.

کلام پایانی:

در این مقاله شما کاربران گرامی را با کلاس sat در تهران و نکاتی در این خصوص آشنا کرده ایم. اگر قصد شرکت در این آزمون و کسب نمره ی قبولی را دارید، به شما عزیزان توصیه می کنیم که در کلاس های آموزشی این آزمون شرکت کرده و مهارت ریاضیات و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.