۳ فیلمنامه‌ از نرگس آبیار درگنجینه موزه سینما ثبت شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ۳ فیلمنامه‌ از نرگس آبیار درگنجینه موزه سینما ثبت شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، همزمان با زادروز نرگس آبیار و به درخواست موزه سینما، سه فیلمنامه «شبی که ماه […]

۳ فیلمنامه‌ از نرگس آبیار درگنجینه موزه سینما ثبت شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ۳ فیلمنامه‌ از نرگس آبیار درگنجینه موزه سینما ثبت شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، همزمان با زادروز نرگس آبیار و به درخواست موزه سینما، سه فیلمنامه «شبی که ماه کامل شد»، «نفس» و «ابلق» به این مجموعه فرهنگی- تاریخی اهدا شد.
نسخه‌های اهدایی، نسخه شخصی کارگردان در زمان تولید بوده و شامل متن کامل فیلمنامه همراه با صحنه‌های حذف شده و یادداشت نرگس آبیار در مقام کارگردان است که به عنوان بخشی از تاریخ سینمای ایران نکات قابل ملاحظه‌ای را در خصوص این آثار و فیلمسازی وی بیان می‌کند.
نرگس آبیار در کارنامه هنری خود ساخت آثاری همچون «ابلق»، «شبی که ماه کامل شد»، «نفس»، «شیار ۱۴۳» و «اشیا از آنچه در آئینه می‌بینید به شما نزدیکترند» را دارد.
این فیلمساز صاحب سبک که پیش از این جوایز بسیاری از جشنواره‌های داخلی و بین المللی را برای سینمای ایران به ارمغان آورده در ۲ سال اخیر مشغول ساخت سریالی بر اساس رمان شناخته شده سیمین دانشور به نام «سووشون» است. امیدوارم براتون خبر   ۳ فیلمنامه‌ از نرگس آبیار درگنجینه موزه سینما ثبت شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-25 12:55:07