۳ طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ۳ طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای سه طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری […]

۳ طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ۳ طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای سه طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با هدف توسعه زیرساخت‌های نرم جهت ایجاد محصولات و خدمات کارآمد در حوزه علوم اجتماعی محاسباتی به اتمام رسید.
سه طرح محصول محور«ایجاد یک پلتفرم استخراج معنا یا نظرات از روی اظهارات کاربران با استفاده از روش‌های تشخیص موضع و تحلیل احساس هدفمند»، «توسعه سامانه برآورد گرایشات سیاسی کاربران فارسی‌ زبان توئیتر» و «توسعه سامانه تحلیل محتوای فارسی به منظور استخراج موضوع» به اتمام رسیده و سرویس حاصل درحال نهایی سازی است.
وب سرویس هایی مبتنی بر خروجی هر یک از پروژه های فوق قابل استفاده جهت عموم است و فعال شدن آن متعاقبا از طریق سایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
درحال حاضر۱۰ طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی دیگر با هدف گسترش زمینه های تحقیقات بین رشته ای مشترک با علوم شناختی و توسعه بازارهای کارآمد برای ارائه خدمات و تولید محصولات در حوزه علوم شناختی درحال اجرا است.
این تعداد از طرح های تحقیقاتی علوم محاسباتی در راستای حمایت از تولید و تجاری سازی پروژه های دانش بنیان برای کمک به توسعه ملی پایدار در حوزه شناختی در نتیجه برگزاری دو فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در این فراخوان ها از مراکز و گروه های دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان فعال در زمینه جمع‌آوری یا تحلیل داده‌های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت‌های نرم، توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات و تولید محصولات علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برای ارائه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دعوت به همکاری کرده است که به مدد آن بتوان به درک بهتری از مسائل اجتماعی، اقتصادی، و فرهنگی دست یافت. امیدوارم براتون خبر   ۳ طرح پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-22 04:07:47