۲۸ اردیبهشت از موزه سینما رایگان بازدید کنید به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ۲۸ اردیبهشت از موزه سینما رایگان بازدید کنید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، همزمان با روز جهانی موزه در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، بازدید از موزه سینما رایگان است و علاقه […]

۲۸ اردیبهشت از موزه سینما رایگان بازدید کنید

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ۲۸ اردیبهشت از موزه سینما رایگان بازدید کنید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، همزمان با روز جهانی موزه در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، بازدید از موزه سینما رایگان است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۹ به این مجموعه تاریخی- فرهنگی در خیابان ولیعصر، باغ فردوس مراجعه کنند.

تالارهای موزه سینمای ایران دارای بخش‌های معاصران، بین الملل، کودک، دفاع مقدس، تماشاخانه، نام آوران و خانه فرهاد است؛ این تالارها نمایانگر سیر سرگذشت و تحولات سینمای ایران از آغاز این هنر – صنعت تا به امروز هستند.

بازدیدکنندگان این موزه با آغازگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز، یادگارها، تصاویر و اسناد شخصی و تندیس هنرمندان بازدید خواهند کرد. سپس در ادامه بازدید در سالن تماشاخانه که مدل بازسازی شده سینماهای دهه‌های گذشته است به تماشای گزیده‌ای از فیلم‌های تاریخ سینمای ایران خواهند نشست.

عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود ۲۰۰ ساله دارد و یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستور محمد شاه قاجار ساخته شده است.

موزه سینما در مجموعه باغ فردوس قرار گرفته است. امیدوارم براتون خبر   ۲۸ اردیبهشت از موزه سینما رایگان بازدید کنید براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-17 14:10:04