۲۰ هنرمند نامدار و پیشکسوت استان زنجان تجلیل شدند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ۲۰ هنرمند نامدار و پیشکسوت استان زنجان تجلیل شدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا، علیرضا فیروزفر شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان زنجان، حمایت صندوق اعتباری هنر از هنرمندان را […]

۲۰ هنرمند نامدار و پیشکسوت استان زنجان تجلیل شدند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ۲۰ هنرمند نامدار و پیشکسوت استان زنجان تجلیل شدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا، علیرضا فیروزفر شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان زنجان، حمایت صندوق اعتباری هنر از هنرمندان را یک اقدام شایسته عنوان کرد و افزود: بدون شک حضور مسئولان این صندوق در استان‌ها و برگزاری چنین مراسمی باعث دلگرمی فعالان عرصه فرهنگ و هنر خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه یکی از ویژگی‌های بارز مردم زنجان، مهمان‌نواز بودن آن‌ها است، اظهار کرد: با توجه به روحیه لطیفی که زنجانی‌ها به ویژه هنرمندان این خطه از سرزمین ایران اسلامی دارند، زنجان به عنوان مهد هنر شناخته می‌شود، این در شرایطی است که هنرمندان زنجانی بیش از اینکه به فکر جایگاه و منزلت باشند، تلاش کرده‌اند کار دلی ارائه دهند.

ادیب و شاعر برجسته نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه امیدواریم اقدامی که امروز صندوق اعتباری هنر در راستای تجلیل از فعالان عرصه فرهنگ و هنر انجام داد، تداوم داشته و به سایر بخش‌ها نیز تسری پیدا کند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دفعات شاهد تلاش صندوق اعتبار هنر در راستای حل مشکلات هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه بودیم.
اسماعیل آذر با یادآوری اینکه اصحاب فرهنگ و هنر جزو اقشاری هستند از جایگاه و منزلت بالایی در بین مردم برخوردار هستند، تصریح کرد: امیدواریم برگزاری چنین مراسمی بیش از پیش تداوم داشته و شاهد بالندگی عرصه فرهنگ و هنر باشیم.
همچنین درادامه این مراسم استاد حسین عباسی نیا پژوهشگر و هنرمند رشته تئاتر نیز به نمایندگی از جمعی از هنرمندان استان زنجان به ایراد سخنانی پیرامون مسائل و خواسته های هنرمندان این استان پرداخت.
در ادامه این مراسم از ۲۰ هنرمند نامدار و پیشکسوت استان زنجان شامل ولی‌اله کلامی‌فرد و حسین عباسی‌نیا در حوزه نویسندگان، نقی ریاحی در حوزه خوشنویسی، گلابعلی داودبیگی، حجت‌اله یوسفی و مسلم عسگری در حوزه موسیقی آشیقی، صفرعلی کریمی، علی‌اکبر اوصانلو، حسین محمودی و ابوالفضل عطایی در حوزه نمایشی، رضا اصل نجفی زنجانی، ناصر عبدی، حسن ترخوانه و موسی زارعی در حوزه تجسمی، محمود نظرعلیان به همراه علیرضا سلطانی و یحیی گیلک در حوزه سینمایی، جلال شاهین‌فر و ستار خدایی در حوزه موسیقی و منیره قریشی تجلیل به عمل آمد. امیدوارم براتون خبر   ۲۰ هنرمند نامدار و پیشکسوت استان زنجان تجلیل شدند براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-25 12:55:43