۱۱۰ شرکت گردشگری سلامت در استان تهران فعال هستند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بیمارستان محب کوثر، در روز جاری با هدف آشنایی و شناسایی توانمندی‌ها و نزدیک نمودن دیدگاه‌ها در پذیرش صحیح و اصولی بیماران خارجی، دبیر کمیته مشترک گردشگری سلامت […]

۱۱۰ شرکت گردشگری سلامت در استان تهران فعال هستند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بیمارستان محب کوثر، در روز جاری با هدف آشنایی و شناسایی توانمندی‌ها و نزدیک نمودن دیدگاه‌ها در پذیرش صحیح و اصولی بیماران خارجی، دبیر کمیته مشترک گردشگری سلامت استان تهران و هیئت همراه و شرکت‌های گردشگری سلامت تهران از بیمارستان محب کوثر بازدید کردند.
حمید فرنقی زاد رئیس هیئت مدیره و معاون درمان بیمارستان محب کوثر، در این بازدید، به بیان توانمندی‌های بیمارستان و پزشکان این مرکز پرداخت.
وی ضمن اشاره به جنرال بودن مرکز به بیان اعمال ویژه بیمارستان مانند جراحی‌های زنان و زایمان، ارتوپدی، جراحی تومورهای مغزی بدون بیهوشی، جراحی بیماران مبتلا به صرع، جراحی‌های پلاستیک و گوش، حلق و بینی پرداخت. همچنین کلینیک‌های ویژه بیمارستان را معرفی و از راه اندازی کلینیک جامع سرطان خبر داد
فرنقی زاد ضمن اعلام آمادگی کامل بیمارستان در تعامل با شرکت‌های گردشگری سلامت در جهت ارائه خدمات مطلوب در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، خواستار چابک‌تر شدن سیستم گردشگری سلامت کشور شد.
وی افزود: در این حوزه کارهای خوبی صورت پذیرفته ولی باید نتایج آن ملموس‌تر شود، به طور مثال در ترکیه مؤسسه عمومی مراقبت از سلامتی و بهداشت در قالب برند گردشگری سلامت راه اندازی شده است تا بیمار خارجی با بهترین شرایط به این کشور سفر کند که باید در ایران نیز این امکان فراهم شود. این در حالی است که توانمندی علمی کشورمان محرز است.
فرنقی زاد ادامه داد: بیمارستان محب کوثر به عنوان بیمارستان برگزیده دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه گردشگری سلامت به عنوان هاب گردشگری سلامت منطقه در این حوزه برای ۲۲ بیمارستان تابع دانشگاه علوم پزشکی ایران با دارا بودن اساتید زبردست و امکانات به روز دنیا آماده ارائه خدمت به بیماران از سراسر کشور و خارج از مرزها است.
وی ضمن اشاره به مثلث آتش، تاکید کرد: اگر قرار است تنور گردشگری سلامت کشور روشن‌تر شود نیاز است سه ضلع مثلث که متشکل از بیمارستان‌ها، شرکت‌های گردشگری و بیمار است، به هم نزدیک شوند و تنها با تعامل شرکت‌های گردشگری و بیمارستان‌ها این مهم تحقق می‌یابد.
بنابراین گزارش، محمد پناهی دبیر کمیته مشترک گردشگری سلامت استان تهران نیز در این نشست با اشاره به حضور و فعالیت ۴ دانشگاه مطرح علوم پزشکی در استان تهران در زمینه گردشگری سلامت، گفت: در تهران دو هزار شرکت گردشگری وجود دارد که ۲۱۵ شرکت برای گردشگری سلامت گواهینامه دریافت کردند که ۱۱۰ شرکت فعال هستند.
وی با اشاره به پتانسیل‌های کم نظیر دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته‌های قلب، درمان نازایی، چشم پزشکی در استان تهران و بیمارستان‌های تحت پوشش آن از جمله بیمارستان محب کوثر، گفت: شرکت‌های گردشگری سلامت و راهنمایان گردشگری نیز باید با این پتانسیل‌ها آشنا شوند. امیدوارم خبر  ۱۱۰ شرکت گردشگری سلامت در استان تهران فعال هستند براتون مفید بوده باشه