۱۱۰ شرکت گردشگری سلامت در استان تهران فعال هستند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بیمارستان محب کوثر، در روز جاری با هدف آشنایی و شناسایی توانمندی‌ها و نزدیک نمودن دیدگاه‌ها در پذیرش صحیح و اصولی بیماران خارجی، دبیر کمیته مشترک گردشگری سلامت […]

۱۱۰ شرکت گردشگری سلامت در استان تهران فعال هستند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بیمارستان محب کوثر، در روز جاری با هدف آشنایی و شناسایی توانمندی‌ها و نزدیک نمودن دیدگاه‌ها در پذیرش صحیح و اصولی بیماران خارجی، دبیر کمیته مشترک گردشگری سلامت استان تهران، از بیمارستان محب کوثر بازدید کرد.
حمید فرنقی زاد رئیس هیئت مدیره و معاون درمان بیمارستان محب کوثر، در این بازدید، به بیان توانمندی‌های بیمارستان و پزشکان این مرکز پرداخت.
وی با اشاره به جنرال بودن مرکز از جمله اعمال ویژه جراحی‌های زنان و زایمان، ارتوپدی، جراحی تومورهای مغزی بدون بیهوشی، جراحی بیماران مبتلا به صرع، جراحی‌های پلاستیک و گوش، حلق و بینی و…، را مطرح کرد و گفت: کلینیک‌های ویژه بیمارستان از جمله کلینیک پوست، چاقی، قلب، کلینیک جامع سرطان، با تجهیزات به روز دنیا برای گسترش هرچه بیشتر در دست اقدام است.
فرنقی زاد ضمن اعلام آمادگی در تعامل بیمارستان با شرکت‌های گردشگری سلامت در جهت ارائه خدمات مطلوب در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، به چابک شدن سیستم گردشگری سلامت اشاره نمود.
وی افزود: در این حوزه کارهای خوبی صورت پذیرفته ولی باید نتایج آن ملموس‌تر شود، به طور مثال در ترکیه مؤسسه عمومی مراقبت از سلامتی و بهداشت در قالب برند گردشگری سلامت راه اندازی شده است تا بیمار خارجی با بهترین شرایط به این کشور سفر کند که باید در ایران نیز این امکان فراهم شود.
فرنقی زاد ادامه داد: بیمارستان محب کوثر به عنوان بیمارستان برگزیده دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه گردشگری سلامت با دارا بودن اساتید و امکانات به روز دنیا آماده ارائه خدمت از سرتاسر کشور و خارج از مرزها است.
بنابراین گزارش، محمد پناهی دبیر کمیته مشترک گردشگری سلامت استان تهران نیز در این نشست با اشاره به حضور و فعالیت ۴ دانشگاه مطرح علوم پزشکی در استان تهران در زمینه گردشگری سلامت، گفت: در تهران دو هزار شرکت گردشگری وجود دارد که ۲۱۵ شرکت برای گردشگری سلامت گواهینامه دریافت کردند که ۱۱۰ شرکت فعال هستند.
وی با اشاره به پتانسیل‌های کم نظیر دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته‌های قلب، درمان نازایی، چشم پزشکی در استان تهران و بیمارستان‌های تحت پوشش آن از جمله بیمارستان محب کوثر، گفت: شرکت‌های گردشگری سلامت و راهنمایان گردشگری نیز باید با این پتانسیل‌ها آشنا شوند. امیدوارم خبر  ۱۱۰ شرکت گردشگری سلامت در استان تهران فعال هستند براتون مفید بوده باشه