۱۰۰ میلیون دلار دارو صادر شد/ رشد ۱۰۰ درصدی صادرات به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، سید حیدر محمدی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم راه اندازی خط تولید داروهای ضد سرطان در شهر سمنان ضمن بیان اینکه به لحاظ تولید دارو پیشرفت‌های خوبی در کشور حاصل شده […]

۱۰۰ میلیون دلار دارو صادر شد/ رشد ۱۰۰ درصدی صادرات

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، سید حیدر محمدی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم راه اندازی خط تولید داروهای ضد سرطان در شهر سمنان ضمن بیان اینکه به لحاظ تولید دارو پیشرفت‌های خوبی در کشور حاصل شده است، ابراز داشت: با دست‌یابی به تکنولوژی‌های دانش بنیان امروز بخشی از داروهای سرطانی را نه تنها تولید بلکه به سایر کشورها نیز صادر می‌کنیم.
وی ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۰ میلیون دلار دارو از ایران به دیگر کشورهای دنیا صادر شده است، افزود: به یمن راه اندازی و افتتاح واحدهای تولید دارو در کشور توانستیم علاوه بر صرفه‌جویی ارزی شاهد ارزآوری در این زمینه نیز باشیم.
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن بیان اینکه به نسبت سال قبل شاهد رشد ۱۰۰ درصدی صادرات تولیدات دارویی در کشور هستیم، ابراز داشت: با تاکید بر دانش و فناوری داخلی توانستیم در بخش عمده از تولید دارو به خودکفایی نیز دست پیدا کرده و از نیاز بیگانگان فارغ شویم.
محمدی ضمن بیان اینکه بالغ بر ۹۹ درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود، تصریح کرد: با راه اندازی این واحد نیز طبق برآوردها حدود ۴۰ الی ۵۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.
وی ضمن بیان اینکه ظرفیت تولید داروهای سرطانی در این مجموعه سالانه ۱۰ میلیون ویال تزریقی و ۴۰۰ میلیون کپسول تنفسی است، افزود: این خط تولید با دانش و فناوری داخلی ساخته و آماده ارائه خدمات لازم است. امیدوارم خبر  ۱۰۰ میلیون دلار دارو صادر شد/ رشد ۱۰۰ درصدی صادرات براتون مفید بوده باشه