یک مدل ریاضی نتیجه جام جهانی را پیش بینی کرد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  یک مدل ریاضی نتیجه جام جهانی را پیش بینی کرد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از نیوزویک، جاشوا بول محقق مقطع پست دکترا در دانشگاه اکسفورد انگلیس این مدل ریاضی را ابداع کرده تا مشخص کند […]

یک مدل ریاضی نتیجه جام جهانی را پیش بینی کرد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  یک مدل ریاضی نتیجه جام جهانی را پیش بینی کرد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از نیوزویک، جاشوا بول محقق مقطع پست دکترا در دانشگاه اکسفورد انگلیس این مدل ریاضی را ابداع کرده تا مشخص کند در جام جهانی ۲۰۲۲ میلادی چه کسی برنده می شود. او از اطلاعات آماری مختلف برای ساخت مدل ریاضی خود استفاده کرده تا مشخص شود در نهایت چه کسی برنده مسابقات می شود.
بول در این باره می گوید: دو عاملی که به دقت بررسی کردم ، موردی است که xG نامیده می شود و درحقیقت پیش بینی تعداد گل ها و دیگری راهی برای خلاصه کردن یک مسابقه فوتبال غیر از امتیاز است.
به نوشته اکسفورد میل او با تکیه بر داده ها و استفاده از مهارت های مدل سازی و اندکی حدس و گمان مدل «پیش بینی ریاضی جام جهانی ۲۰۲۲ آکسفورد» را ابداع کرده است.
طبق نتیجه این مدلسازی که به طور گسترده در توئیتر به اشتراک گذاشته شده، برزیل پس از شکست دادن آرژانتین و فرانسه در نیمه نهایی، در مسابقه فینال بر بلژیک پیروز می شود.
همچنین عطش انگلیس برای دستیابی به جام نیز برآورده نمی شود و این کشور در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات حذف می شود. امیدوارم براتون خبر   یک مدل ریاضی نتیجه جام جهانی را پیش بینی کرد براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-26 00:05:45