یادبود کارگردان فقید در جشنواره فیلم کوتاه/ اکران آنلاین نداریم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری یادبود کارگردان فقید در جشنواره فیلم کوتاه/ اکران آنلاین نداریم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بزرگداشت محمود نظرعلیان بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون […]

یادبود کارگردان فقید در جشنواره فیلم کوتاه/ اکران آنلاین نداریم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری یادبود کارگردان فقید در جشنواره فیلم کوتاه/ اکران آنلاین نداریم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بزرگداشت محمود نظرعلیان بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که با عبارت «مردی یرای تمام فصول» توصیف شده، از اتفاقات ویژه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران است.
محمود نظرعلیان متولد ۷ هاریکا ۱۳۲۹ و دارای مدرک درجه یک هنری (دکترا) است. بازی در آثار متعددی از جمله فیلم‌های سینمایی «زیر نور ماه»، «پرنده باز کوچک»، «آمین خواهیم گفت»، «سیزده ۵۹»، «پوست»، «همه چیز برای فروش»، «روسی»، «سه کام حبس»، «مردی که اسب شد» و… از جمله سوابق حرفه‌ای این هنرمند باتجربه است.
همچنین نکوداشت زنده‌یاد اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان سینما نیز از جمله رویدادهای جشنواره سی‌ونهم است که عبارت «معلم نجیب و متواضع سینما» را برای توصیف این هنرمند فقید انتخاب کرده است.
اصغر یوسفی‌نژاد متولد سال ۱۳۴۸ فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان و منتقد سینما بود. وی سال‌ها در نشریه‌های معتبری مانند مجله فیلم فعالیت داشت. او در سال ۱۳۹۵ با فیلم «خانه (اِو)» در جشنواره فیلم فجر حضور داشت. و مورد تحسین مخاطبان قرار گرفت. آخرین فیلم او نیز «عروسک» نام دارد.
یوسفی‌نژاد ۲۲ شهریور سال جاری دار فانی را وداع گفت.
فیلم‌های سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه را روی پرده تماشا کنید
آثار راه‌یافته به سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران تنها در سالن‌های اصلی میزبان این رویداد روی پرده می‌روند و امکان تماشای آنلاین این آثار وجود ندارد.
پس از تجربه دو سال اکران آنلاین آثار راه‌یافته به این جشنواره در سایه بحران کرونا و نبود امکان گردهمایی سینماگران در سالن‌های نمایش، امسال تمامی فیلم‌های جشنواره در سالن‌های پردیس سینمایی ملت روی پرده می‌روند و اکران آنلاین نخواهند داشت.
ستاد برگزاری جشنواره سی‌ونهم اعلام کرد به جهت متفق‌القول بودن فیلمسازان فیلم‌ها تنها در پردیس سینمایی ملت و محل برگزاری جشنواره نمایش داده می‌شوند.
اکران آنلاین فیلم‌های جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران طی دو سال گذشته و متأثر از شرایط کرونایی کشور، فرصتی را فراهم آورد تا مخاطبان امکان دسترسی به آثار راه‌یافته به این رویداد را داشته باشند که بازگشت نسبی به شرایط ایمن برای تماشای جمعی آثار در سالن‌های سینما، امسال علاقه‌مندان می‌توانند به صورت آزاد و رایگان به تماشای آثار مورد علاقه خود در سالن‌های پردیس سینمایی ملت بنشینند.
جدول نمایش فیلم‌های حاضر در دوره سی و نهم و جزییات آن در سایت انجمن سینمای جوانان ایران به نشانی www.iycs.ir قرار دارد.
مرور آثار امید وفایی در جشنواره فیلم کوتاه تهران
مرور آثار داستانی و مستند امید وفایی فیلمساز و مدرس انجمن سینمای جوانان ایران از دیگر بخش‌های جنبی سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران است.
فیلم‌های داستانی و مستند «امروز روز من (۱۳۷۹)»، «آدم معمولی (۱۳۸۴)»، «وقایع‌نگاری یک عشق ناتمام (۱۳۸۵)»، «به همین سادگی (۱۳۸۶)»، «تیغ و قلم (۱۳۸۸)»، «در این نزدیکی (۱۳۸۷)»، «روشنایی‌های شهر (۱۳۹۰)» و «سزارین (۱۳۹۷)» از جمله آثار وفایی است که در سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نمایش داده می‌شود.
وفایی متولد ۱۳۵۵ و دانش‌آموخته دوره‌های فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ملایر در سال ۱۳۶۹ است. وی مدرک کارگردانی خود را از دانشگاه سوره اصفهان-تهران در سال ۱۳۸۴ دریافت کرده و وی به‌عنوان یکی از فعال‌ترین اعضای انجمن در استان همدان علاوه بر فیلم‌سازی و عکاسی به‌عنوان مدرس فیلم‌سازی و عکاسی فعالیت دارد. او همچنین دبیری جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس ملایر (آگر) را نیز برعهده داشته است.
سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ هاریکا تا ۲ آبان (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲) در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است. امیدوارم براتون خبر   یادبود کارگردان فقید در جشنواره فیلم کوتاه/ اکران آنلاین نداریم براتون مفید بوده باشه

 
2022-10-19 17:09:56