گسترش دیپلماسی سینمای ایران و پرتغال/هفته‌های فیلم برگزار می‌کنیم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری گسترش دیپلماسی سینمای ایران و پرتغال/هفته‌های فیلم برگزار می‌کنیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کارلوس کوشتانهوس سفیر پرتغال امروز ۶ اردیبهشت ضمن بازدید از بنیاد سینمایی فارابی با سیدمهدی جوادی […]

گسترش دیپلماسی سینمای ایران و پرتغال/هفته‌های فیلم برگزار می‌کنیم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری گسترش دیپلماسی سینمای ایران و پرتغال/هفته‌های فیلم برگزار می‌کنیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کارلوس کوشتانهوس سفیر پرتغال امروز ۶ اردیبهشت ضمن بازدید از بنیاد سینمایی فارابی با سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ضمن خیرمقدم به سفیر پرتغال گفت: نظر به مناسبات خوب ایران و پرتغال در ابعاد فرهنگی و سیاسی، گسترش دیپلماسی سینمایی با این کشور برای ما از اهمیت برخوردار است.
جوادی درباره همکاری‌های ایران و پرتغال بیان کرد: علاوه بر برگزاری هفته‌های فیلم مشترک در تابستان امسال درصدد هستیم تا برای تولید مشترک نیز برنامه‌ریزی کنیم. مناسبات ما در حوزه‌های سیاسی و فرهنگی با پرتغال مناسبات خوبی است و نظر به اشتراکات فرهنگی دو کشور، تولید مشترک کاری شدنی و قابل تأمل است. امیدواریم در سال جدید بتوانیم حداقل فرآیند تولید یک فیلم مشترک با کشور پرتغال را آغاز کنیم.
سیدمهدی جوادی همچنین با اشاره به ادبیات غنی و گنجینه‌های ادبی پرتغال و نویسندگان شاخص این کشور نظیر آنتونیو لوبو آنتونش و ژوزه ساراماگو افزود: یکی از برنامه‌های همکاری فارابی با کشور پرتغال برگزاری کارگاه فیلمنامه نویسی مشترک است که می‌تواند پایه تولیدات مشترک را نیز فراهم آورد، کارگاهی که در آن درباره موضوعات فرهنگی و سوژه‌های مشترک سینمایی بحث و گفتگو شود و منجر به تولید فیلمنامه‌هایی برآمده از اشتراکات مردم ایران و پرتغال باشد.
جوادی همچنین از سفیر پرتغال و اعضای این سفارتخانه برای حضور در جشنواره‌های فیلم فجر و فیلم کودک و نوجوان دعوت به عمل آورد.
کارلوس کوشتانهوس سفیر پرتغال نیز در این دیدار گفت: خیلی دوست داریم بین سینمای ایران و پرتغال رابطه دوجانبه برقرار شود. برای ما غیر از مناسبات سیاسی، فرهنگ بسیار اهمیت دارد و بدون فرهنگ نمی‌توان رابطه خوب و محکمی با کشورها داشته باشیم.
سفیر پرتغال افزود: برای ما برگزاری فستیوال فیلم پرتغال در ایران بسیار مهم است اما تاکنون این اتفاق نیفتاده و امیدواریم امسال در این زمینه با ایران همکاری داشته باشیم.
همچنین در پایان این دیدار سفیر پرتغال نسخه‌ای از آخرین کتب منتشر شده در پرتغال که مرتبط با رباعیات خیام بود و یکی از آثار بازسازی شده سینمای کلاسیک پرتغال را به مدیر عامل فارابی هدیه کرد.
بر اساس توافق صورت گرفته مقرر شد فعالیت سینمایی درباره برگزاری هفته‌های فیلم، کارگاه‌های مشترک، همکاری‌های بین جشنواره‌ای و فراهم‌سازی تولیدات مشترک با مشارکت فارابی و نهادهای تخصصی سینمایی پرتغال برنامه‌ریزی و اجرا شود.
در این دیدار سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، کارلوس کوشتانهوس سفیر پرتغال، ماریا ژوائو فورتادو مدیر فرهنگی سفارت پرتغال، رائد فریدزاده و علی قاسمی حضور داشتند. امیدوارم براتون خبر   گسترش دیپلماسی سینمای ایران و پرتغال/هفته‌های فیلم برگزار می‌کنیم براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-26 14:11:25