گرمای هوا در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی رکورد زد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  گرمای هوا در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی رکورد زد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ای اف پی، محققان با توجه به افزایش دما هوا و فراتر رفتن از میانگین های ثبت شده در سال های قبل، معتقدند فشار […]

گرمای هوا در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی رکورد زد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  گرمای هوا در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی رکورد زد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ای اف پی، محققان با توجه به افزایش دما هوا و فراتر رفتن از میانگین های ثبت شده در سال های قبل، معتقدند فشار بر رهبران جهان برای مقابله با گرمایش ناشی از گازهای گلخانه ای بیش از قبل شده است.
به گفته سرویس تغییرات آب وهوایی کوپرنیکوس از اتحادیه اروپا، در این میان در ماه اکتبر خشکسالی بخش هایی از آمریکا و مکزیک را در برگرفته و از سوی دیگر بخش های عظیمی از زمین شرایط آب وهوایی مرطوب تر از حد نرمال دارند که به تندبادها و طوفان ها مرتبط است.
دمای سطح دریا نیز در ماه اکتبر به بالاترین سطح ثبت شده رسید که به گفته کارشناسان گرمایش جهانی نقشی مهم در شدت تندبادها دارد.
سامانتا بورگس معاون مدیر C3S در این باره می گوید: اکتبر ۲۰۲۳ میلادی ناهنجاری هایی دمایی غیرمنتظره ای مشاهده شد که ۴ ماه پس از بین رفتن رکوردهای دمایی جهانی استثنایی بود. ما معتقدیم ۲۰۲۳ میلادی گرمترین سال تاریخ خواهد بود و دمای هوا هم اکنون نیز ۱.۴۳ درجه سانتیگراد بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن زمین است. امیدوارم براتون خبر   گرمای هوا در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی رکورد زد براتون مفید بوده باشه

 
2023-11-08 12:05:20