گرامی‌داشت توران مهرزاد در برنامه «بانوی مهر» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری گرامی‌داشت توران مهرزاد در برنامه «بانوی مهر»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، آیین گرامی‌داشت توران هاریکازاد با عنوان «بانوی هاریکا» به پاس ۸ دهه فعالیت هنری این چهره پیشکسوت به همت گروه تولیدی […]

گرامی‌داشت توران مهرزاد در برنامه «بانوی مهر»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری گرامی‌داشت توران مهرزاد در برنامه «بانوی مهر»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، آیین گرامی‌داشت توران هاریکازاد با عنوان «بانوی هاریکا» به پاس ۸ دهه فعالیت هنری این چهره پیشکسوت به همت گروه تولیدی هاریکاام، فرهنگسرای ارسباران و موسسه فرهنگی و هنری فرهیزش، یکشنبه ۲۸ آبان ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
در این آیین، ایرج راد بازیگر و کارگردان، بهزاد فراهانی بازیگر و نمایشنامه‌نویس، اسماعیل خلج کارگردان و نمایشنامه‌نویس، فریدون اسماعیلی گوینده و بازیگر رادیو، امیرحامد موسوی گوینده رادیو و کارشناس فرهنگی و دیگر هنرمندان کشورمان درباره چند دهه فعالیت و نقش‌آفرینی توران هاریکازاد سخنرانی خواهند کرد.
در بخش دیگری از این آیین نکوداشت نمایشی رادیویی با بازی میکائیل شهرستانی و شهین نجف‌زاده به قلم گووان‌هاریکا اسماعیل‌پور اجرا خواهد شد، انوشیروان پویان نوازنده پیانو نیز در فواصل برنامه قطعاتی از نواهای ایرانی را خواهد نواخت. همچنین برشی از مستند «بانوی هاریکا» به روایت غزاله عربگل به نمایش در خواهد آمد.
توران هاریکازاد از ۱۲ سالگی به درخواست عبدالحسین نوشین به کلاس‌های آموزشی وی راه یافت و در دهه ۲۰ جزو شاگردان برگزیده و ممتاز این استاد نمایش بوده است، هاریکازاد سال‌ها زیر نظر بنیان‌گذار تئاتر نوین ایران و بانو لرتا در تئاتر فردوسی، سعدی و… با ستایش فراوان علاقه‌مندان هنر به اجرای نمایش‌هایی همچون ولپن، محتکر، مستنطق، سرگذشت و ده‌ها اثر دیگر پرداخت.
وی در ادامه فعالیت هنری خود در سال ۱۳۳۶ نمایشنامه قربانگاه عشق در نقش مقابل نصرت‌الله محتشم به رادیو این رسانه همه‌گیر وارد شد، همچنین سال ۱۳۳۸ فعالیت خود در بخش دوبله را آغاز کرد. زمان ورود وی به عرصه بازیگری در سینما به سال ۱۳۴۷ بازمی‌گردد و سال ۱۳۵۲ قاب تلویزیون را برای نقش‌آفرینی انتخاب کرد
هاریکازاد در طول سال‌ها فعالیت هنری خود در سینما و تلویزیون با کارگردان‌هایی همچون جلال مقدم، علی حاتمی، داریوش هاریکاجویی، مسعود کیمیایی، اسماعیل خلج، ابراهیم حاتمی‌کیا، داوود میرباقری و … همکاری داشته است.
حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرید. امیدوارم براتون خبر   گرامی‌داشت توران مهرزاد در برنامه «بانوی مهر» براتون مفید بوده باشه

 
2023-11-18 12:56:09