گذر ۲ سیارک از کنار زمین به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  گذر ۲ سیارک از کنار زمین  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، یکی از این سیارک ها به نام۲۰۱۶CZ۳۱ ساعت ۲۳ دیشب به وقت گرینوویچ با سرعت ۵۵ هزار و ۶۱۸ کیلومتر از کنار زمین گذشته است. ستاره شناسان […]

گذر ۲ سیارک از کنار زمین

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  گذر ۲ سیارک از کنار زمین  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، یکی از این سیارک ها به نام۲۰۱۶CZ۳۱ ساعت ۲۳ دیشب به وقت گرینوویچ با سرعت ۵۵ هزار و ۶۱۸ کیلومتر از کنار زمین گذشته است.
ستاره شناسان تخمین می زنند قطر این سیارک ۱۲۲ متر بوده و ارتفاع آن به اندازه یک ساختمان ۴۰ طبقه است.
این سیارک از فاصله ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار کیلومتری زمین یا ۷ برابر فاصله ماه با سیاره ما گذر کرده است. به گفته ناسا این صخره فضایی هرچند سال یکبار از کنار زمین می گذرد. پیش بینی می شود در ژانویه ۲۰۲۸ سیارک دوباره از کنار سیاره خاکی گذر کند.
امروز نیز یک سیارک دیگر به نام ۲۰۱۳CU۸۳ با قطر حدود ۱۸۳ متر از فاصله ۶ میلیون و ۹۶۰ هزار کیلومتر زمین می گذرد. این فاصله تقریبا۱۸ برابر متوسط مسافت ماه تا سیاره ما است.
۲۰۱۳CU۸۳ در ساعت ۲۳:۳۷ دقیقه امروز به وقت گرینوویچ با سرعت ۲۱ هزار و ۱۶۸ کیلومتر برساعت از کنار زمین می گذرد.
ناسا و سازمان های فضایی دیگر به دقت اشیای آسمانی نزدیک زمین را رصد می کنند. حتی اگر مسیر حرکت سیارک میلیون ها کیلومتر از زمین فاصله داشته باشد، باز هم احتمال اندکی وجود دارد که مدار آن در نتیجه واکنش با گرانش یک شی آسمانی بزرگ مانند سیاره اندکی تغییر کند. حتی چنین احتمال اندکی ممکن است سیاره را در مسیر برخورد با زمین قرار دهد. امیدوارم براتون خبر   گذر ۲ سیارک از کنار زمین براتون مفید بوده باشه

 
2022-08-01 09:04:46