کووید می تواند بیماران سلول داسی را تهدید کند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا به نقل از مدیسن نت، متأسفانه، افراد مبتلا به بیماری سلول داسی شکل بسیار کمتر احتمال دارد که بهترین محافظت را در برابر واکسن کووید دریافت کنند. طبق گزارش اخیر، تکمیل سری اولیه […]

کووید می تواند بیماران سلول داسی را تهدید کند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا به نقل از مدیسن نت، متأسفانه، افراد مبتلا به بیماری سلول داسی شکل بسیار کمتر احتمال دارد که بهترین محافظت را در برابر واکسن کووید دریافت کنند.
طبق گزارش اخیر، تکمیل سری اولیه واکسیناسیون کووید دو دوز برای بزرگسالان مبتلا به بیماری سلول داسی در مقایسه با سایر همسالان شأن تقریباً دو برابر کمتر است.
برای این مطالعه، محققان داده‌های ایالت میشیگان را از سلول‌های داسی شکل و ثبت واکسیناسیون تجزیه و تحلیل کردند. در مجموع، آنها سوابقی برای بیش از ۳۴۰۰ فرد ۵ ساله و بالاتر مبتلا به بیماری سلول داسی شکل داشتند.
محققان دریافتند حدود ۶۱ درصد از ساکنان میشیگان بدون بیماری سلول داسی حداقل سری اولیه واکسن کووید را تا آگوست ۲۰۲۲ تکمیل کرده بودند.
اما نتایج نشان می‌دهد که تنها ۳۴ درصد از مبتلایان به سلول داسی شکل کاملاً واکسینه شده بودند.
نرخ واکسیناسیون در کودکان و نوجوانان مبتلا به بیماری سلول داسی شکل حتی کمتر بود که در صورت آلوده شدن به کووید، میزان بستری شدن و مرگ در بیمارستان در آنها بالاتر بود.
فقط ۱۷ درصد از بچه‌های ۵ تا ۱۱ ساله و ۳۱ درصد از ۱۲ تا ۱۷ سال مبتلا به بیماری سلولی داسی شکل سری اولیه واکسن کووید را دریافت کرده بودند، در مقایسه با ۲۵ درصد و ۴۱ درصد از جمعیت عمومی در آن گروه‌های سنی. امیدوارم خبر  کووید می تواند بیماران سلول داسی را تهدید کند براتون مفید بوده باشه