«کوهستان، بی‌صدا» آماده نمایش شد/ دغدغه خود را کنار نگذاریم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «کوهستان، بی‌صدا» آماده نمایش شد/ دغدغه خود را کنار نگذاریم  فرود عوض‌پور کارگردان فیلم مستند «کوهستان، بی‌صدا» در گفتگو با خبرنگار هاریکا، با اشاره به پایان ساخت این مستند گفت: تصویربرداری مستند «کوهستان، بی‌صدا» بعد از […]

«کوهستان، بی‌صدا» آماده نمایش شد/ دغدغه خود را کنار نگذاریم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «کوهستان، بی‌صدا» آماده نمایش شد/ دغدغه خود را کنار نگذاریم  فرود عوض‌پور کارگردان فیلم مستند «کوهستان، بی‌صدا» در گفتگو با خبرنگار هاریکا، با اشاره به پایان ساخت این مستند گفت: تصویربرداری مستند «کوهستان، بی‌صدا» بعد از گذشت بیش از ۲ سال به پایان رسید و با پایان مراحل صداگذاری و تدوین این مستند برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت» به دبیرخانه این جشنواره ارائه شده است.
وی ادامه داد: نکته مهم در ساخت «کوهستان، بی‌صدا» این بود که پروژه در چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان تصویربرداری شده است اما به دلیل اینکه سال اولی که تصویربرداری شروع شد در منطقه موردنظر برف نیامده بود، ادامه کار را به زمستان سال بعد موکول کنیم.
عوض پور بیان کرد: در حال حاضر، این مستند با زمان ۷۵ دقیقه آماده نمایش است، با سوژه این مستند طی سفر کاری که به لرستان داشتم آشنا شدم و بعد از بازگشت، طرح اولیه این پروژه را آماده کرده و آن را به آقای لشکری پور تهیه کننده پروژه ارائه کردم و بعد از اینکه به وی به توافق رسیدیم پروژه به مرحله تولید رسید.
وی توضیح داد: لازم است این را یادآور شوم که حضور یک تهیه‌کننده مانند آقای لشکری‌پور در ساخت و تکمیل این پروژه بسیار تاثیرگذار بود. چرا که بسیاری از تهیه‌کنندگان تلاش می‌کنند تا پروژه هرچه سریع‌تر به پایان رسد. اما با توجه به شرایط تصویربرداری برای این مستند، دغدغه تهیه‌کننده برای ساخت این پروژه انرژی و امید بیشتری برای تولید درست و مناسب «کوهستان بی‌صدا» باشد.
این مستندساز بیان کرد: در واقع معتقدم تهیه‌کنندگان حرفه‌ای در تولید آثار متفاوت و تاثیرگذار نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
عوض‌پور در پایان و در پاسخ به اینکه با حضور در سینمای بلند، سینمای مستند را پشت سر می‌گذارد، گفت: هرچند به تازگی پروانه ساخت سینمایی پروژه من صادر شده اما بی‌شک قرار نیست که سینمای مستند و کوتاه را فراموش کنم، در واقع همین حالا نیز سوژه مستند بلند بعدی خود را انتخاب کرده‌ام. البته نباید فراموش کرد که سینمای بلند و حرفه‌ای دغدغه بسیاری از فیلمسازان است و تلاش خود را می‌کنند تا در سینمای حرفه‌ای نیز ورود پیدا کنند. اما اینکه با ورود به سینمای بلند، دغدغه‌های خود را کنار بگذارید را می‌توان بخش سخت کار هنری است و هنرمند باید همان دلی کار کردن خود را حفظ کند. امیدوارم براتون خبر   «کوهستان، بی‌صدا» آماده نمایش شد/ دغدغه خود را کنار نگذاریم براتون مفید بوده باشه

 
2022-10-26 01:12:37