کنفرانس پایان سال دارو برگزار شد به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، در کنفرانس پایان سال دارو که با حضور بسیاری از چهره‌های سرشناس صنعت داروی کشور و با حمایت تشکل‌های مختلف حوزه دارویی در سالن دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، محمود نجفی عرب به […]

کنفرانس پایان سال دارو برگزار شد

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، در کنفرانس پایان سال دارو که با حضور بسیاری از چهره‌های سرشناس صنعت داروی کشور و با حمایت تشکل‌های مختلف حوزه دارویی در سالن دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، محمود نجفی عرب به دلیل ایفای نقش ممتاز در جایگاه رئیس اتاق بازرگانی تهران، به عنوان چهره سال ۱۴۰۲ دارو معرفی شد.
کنفرانس پایان سال دارو با موضوع “بررسی حکمرانی دارو و ملاحظات سرمایه گذاری” به بررسی موضوعات ساختاری و گفتمان‌های حکمرانی و بررسی رویکردها و نگرش‌های فکری، ذهنی و فلسفی مدیریت دارو می‌پردازد.
فعالان دارویی و صاحب نظران، در این کنفرانس ضمن بررسی فراز و فرودهای سرمایه گذاری در صنعت دارو و سلامت در سال گذشته، چشم انداز سال آتی را نیز با تمرکز به مباحث حکمرانی مورد واکاوی قرار دادند.
امسال کنفرانس پایان سال دارو، بیش از هر چیز، زیر سایه بحران نقدینگی، به عنوان مهم‌ترین چالش زیست بوم دارویی کشور، قرار گرفت و سخنرانان نسبت به آن، توجه ویژه ای داشتند. به همین دلیل ارائه پیشنهادهای جدید برای تأمین نقدینگی و گذر از بحران مالی، از بخش‌های قابل توجه این کنفرانس بود
معرفی چهره سال دارو
در این مراسم، محمود نجفی عرب رئیس اتاق بازرگانی تهران به عنوان چهره سال دارو، لوح و تندیس خود را دریافت کرد.
فعالان دارویی، از ویژگی‌های نجفی عرب به قدرت تصمیم گیری، سخت کوشی در رسیدن به هدف، مدیریت در سازماندهی و تقسیم مسئولیت، اعتقاد به کار تشکلی و جمعی، مقاومت در برابر خواسته‌های تحمیلی از سوی افراد فرادستی، پرهیز از نگرش جناحی در تصمیمات تخصصی، تاکید بر تصمیمات بلندمدت و پرهیز از پراکنده شدن افراد و گروه‌ها اشاره کردند.
همچنین از ابراهیم هاشمی به عنوان چهره صنعت پخش دارو تقدیر شد. فعالان صنعت دارو و صنعت پخش دارو، گذر از بحران‌های مختلف از جمله بحران نقدینگی را نتیجه تدابیر مدیریتی و روح همکاری و فعالیت صنفی و تیمی ابراهیم هاشمی برشمردند.
علاوه بر محمود نجفی عرب و ابراهیم هاشمی، در این مراسم از علی منتصری به عنوان پیشکسوت تقدیر شد.
فعالان دارویی، علی منتصری را استاد خود عنوان کردند و تصریح کردند که ورود، آموزش و ارتقای آنها در زیست بوم دارویی کشور مدوین راهنمایی‌ها، حمایت‌ها و انگیزه بخشی‌های علی منتصری بوده است. از او به عنوان یکی از نوآوران حوزه‌های مختلف دارو اعم از برنامه ریزی تا آموزش نام برده شد.
معرفی دو بانوی ارزش آفرین در زیست بوم دارویی
علاوه بر معرفی چهره سال دارو، در کنفرانس پایان سال دارو ۱۴۰۲ از دو نفر از زنان داروساز نیز تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم، فاطمه اطیابی عضو هیأت علمی دانشکده داروسازی تهران که یکی از دانشمندان یک درصد جهان است، به پاس یک عمر ارزش آفرینی در عرصه علمی و پژوهشی و همچنین نغمه نصر، به پاس یک عمر ارزش آفرینی در سازمان غذا و دارو لوح و تندیس خود را دریافت کردند.
تقدیر از بدنه کارشناسی سازمان غذا و دارو، ایده جدیدی است که با حمایت تشکل‌های حوزه دارویی، به منظور تقدیر و تشکر از نیروی انسانی این سازمان در قالب یک نظرسنجی مدون و داوری انجام می‌شود. امسال نغمه نصر به انتخاب اهالی صنعت به عنوان چهره ارزش آفرین در سازمان غذا و دارو انتخاب شد و در کنفرانس پایان سال، لوح و تندیس مربوطه به ایشان اهدا شد.
چهره‌های دارویی از نغمه نصر به عنوان یک پشتوانه محکم، متین، با دانش و آگاهی و اخلاق مدار نام بردند که مبتنی بر مسئولیت پذیری و قانونمداری، راهگشای صنعت داروسازی است و کیفیت داروهای ایرانی مدیون تلاش مستمر ایشان است.
در خصوص عملکرد فاطمه اطیابی که در کنفرانس پایان سال دارو از تلاش‌های وی در عرصه علمی و پژوهشی تقدیر شد، محسن امینی رئیس دانشکده داروسازی تهران، گفت: کارنامه فعالیت‌های ایشان خاص و درخشان است و مقالات ایشان در ارتقای کیفی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دنیا تأثیرگذار بوده است. پروژه‌های تحقیقاتی ایشان نوآورانه است و باعث می‌شود که محصولات جدید دارویی در کشور تولید شود. خیلی از پروژه‌هایی که ایشان برای دانشجویان تعریف کردند، قابلیت آن را دارند که فرمولاسیون‌های جدید در بازار دارویی کشور ارائه شود.
این کنفرانس با حمایت و همراهی اغلب تشکل‌های دارویی اعم از سندیکای تولیدکنندگان دارو، اتحادیه واردکنندگان دارو، انجمن صنعت پخش دارو، انجمن علمی اقتصاد و مدیریت دارو، انجمن شرکت‌های دانش بنیان سلامت و فدراسیون اقتصاد سلامت برگزار شد.
کنفرانس پایان سال دارو ۱۴۰۲، با تاکید بر ضرورت بهینه سازی ساختاری دارو و اهمیت بررسی سناریوهای مختلف حکمرانی، به کار خود پایان داد. امیدوارم خبر  کنفرانس پایان سال دارو برگزار شد براتون مفید بوده باشه