کمک به توسعه تحقیقات پیشرفته علوم اعصاب با تجهیزات ایرانی به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  کمک به توسعه تحقیقات پیشرفته علوم اعصاب با تجهیزات ایرانی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی کارامد در حوزه علوم اعصاب، دانش و فناوری‌های این حوزه […]

کمک به توسعه تحقیقات پیشرفته علوم اعصاب با تجهیزات ایرانی

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  کمک به توسعه تحقیقات پیشرفته علوم اعصاب با تجهیزات ایرانی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی کارامد در حوزه علوم اعصاب، دانش و فناوری‌های این حوزه را توسعه می‌دهد و به درمان دقیق‌ و سریع‌تر بیماران کمک می‌کند.
با همین رویکرد، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از توسعه و تجهیز مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و آزمایشگاهی با رویکرد توسعه این فناوری حمایت می‌کند. بر همین اساس، مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به تجهیزات و حمایت این ستاد به سه دستگاه پیشرفته فنی و تحقیقاتی مجهز شد.
با حمایت‌های این ستاد، آزمایشگاه علوم شناختی انسانی مرکز تحقیقات علوم اعصاب این دانشگاه برای توسعه مطالعات چند بعدی به یک دستگاه نوار مغز وایرلس ۳۲ کاناله، یک دستگاه تحریک مغزی پیشرفته و یک دستگاه تعقیب چشمی تجهیز شده است.
مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در حوزه مطالعات عصب شناسی حیوانی تا انسانی فعال است و تلاش می شود ابعاد مختلف مولکولی سلولی تا رفتار در این مرکز مورد مطالعه قرار گیرد.
در مطالعات حیوانی مداخلاتی که بر مغز اعمال می شود هم از جنبه تغییرات بیان ژنتیکی و تغییرات بافت شناسی تا تغییرات الکتروفیزیولوژیک و رفتاری حیوان مورد بررسی قرار می گیرد.
در مطالعات انسانی نیز مداخلات هم از لحاظ تغییرات ژنتیکی و هورمون ها تا تغییرات الکتروفیزیولوژیک مغز و تاثیرات آن بر رفتار با طراحی تسک های سایکوفیزیک مطالعه و بررسی می شود. امیدوارم براتون خبر   کمک به توسعه تحقیقات پیشرفته علوم اعصاب با تجهیزات ایرانی براتون مفید بوده باشه

 
2022-06-01 19:27:40