کلیات طرح تأمین مسکن نخبگان تصویب شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  کلیات طرح تأمین مسکن نخبگان تصویب شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، ناصر باقری مقدم، حمایت‌های زیرساختی در تأمین شغل و مسکن برای نخبگان و استعدادهای برتر را از عوامل مهم جلوگیری از خروج نخبگان […]

کلیات طرح تأمین مسکن نخبگان تصویب شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  کلیات طرح تأمین مسکن نخبگان تصویب شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، ناصر باقری مقدم، حمایت‌های زیرساختی در تأمین شغل و مسکن برای نخبگان و استعدادهای برتر را از عوامل مهم جلوگیری از خروج نخبگان از کشور دانست و افزود: تأمین مسکن نخبگان از جمله موارد حمایتی است که در بنیاد ملی نخبگان در حال پیگیری است.
وی یادآور شد: کلیات طرح تأمین مسکن نخبگان در جلسه اخیر هیأت امنای این بنیاد با حضور رئیس‌جمهور به تصویب رسید و جزئیات این طرح پس از تصویب نهایی اجرا و اطلاع‌رسانی می‌شود.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان درمورد مصوبه جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی کشور هم گفت: موضوع جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی با جدیت با همکاری سازمان اداری استخدامی کشور در حال پیگیری است.
باقری مقدم در عین حال تاکید کرد: البته در ایجاد بسترهای اشتغال‌زایی نیز نباید از این نکته غفلت کرد که با اینکه داشتن شغل مناسب از مهم‌ترین دغدغه‌های نخبگان است اما آنها می‌خواهند در اجتماع اثرگذار باشند نه اینکه به هر شغلی بپردازند.
وی ادامه داد: این بنیاد در یک تقسیم بندی کلی چند دسته برنامه حمایتی را به‌صورت موازی پیش‌می‌برد که به بحث ماندگاری نخبگان کمک می‌کند.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با یادآوری اینکه بنیاد ملی نخبگان به دنبال ایجاد عوامل انگیزشی برای استعدادهای برتر و نخبگان است، طرح هسته‌های مساله محور احمدی روشن را از آن جمله خواند.
وی افزود: این طرح نخبگان را درگیر مسائل کشور کرده و حس اثرگذاری را در آنها تقویت می‌کند.
حمایت از برگزیدگان المپیادی و نفرات برتر کنکور در دستور کار بنیاد ملی نخبگان
باقری‌مقدم از دیگر برنامه‌های حمایتی بنیاد ملی نخبگان را حمایت از برگزیدگان المپیادهای علمی و نفرات برتر کنکور سراسری عنوان کرد که در قالب طرحی ویژه از تحصیل آنها تا مقطع دکتری در رشته‌های اولویت دار کشور، حمایت می‌شود و پس از آن، بحث اشتغال آنها به عنوان هیات‌علمی نیز مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.
وی در مورد میزان تأثیرگذاری این طرح‌ها بر حفظ نخبگان در کشور اظهار داشت: تمامی این فعالیت و طرح‌ها براساس مطالعات، اجرایی شده، در واقع از طریق مصاحبه‌هایی که با نخبگان داشتیم به این نیازها رسیدیم و با اولویت‌بندی موارد، تقسیم‌بندی‌ها شکل گرفت.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با یادآوری اینکه امروزه استکبار از راه‌های متفاوت به‌ویژه از طریق رسانه روی جذب نخبگان و استعدادهای برتر ایران تمرکز کرده است، تصریح کرد: مدیریت فضای رسانه یکی از موارد مهمی است که حاکمیت باید بر آن اهتمام داشته باشد چرا که امروز دشمن در فضای مجازی به شدت دست به کار شده است و سعی دارد فضای سیاه از کشور و آینده ایران نمایش دهد که در این زمینه به دنبال برنامه‌هایی هستیم که به کمک رسانه‌ها با اطلاع رسانی مناسب از این فضا خارج شویم.
باقری مقدم در ادامه اهمیت حوزه علوم انسانی و علوم پایه را خاطرنشان کرد و گفت: بیشتر کشفیات و موارد بسیار مهمی که در دنیا شاهد هستیم ریشه در علوم پایه دارد؛ درمورد علوم انسانی نیز زمانی که می‌گوئیم علوم انسانی، منظور پرداختن به رشته‌هایی مانند جامعه شناسی و فلسفه است که نقش جریان سازی را ایفا می‌کند.
وی افزود: بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب، نخبگان باید روی علومی تمرکز کنند که جنبه تمدن سازی برای کشور داشته باشد و به همین سبب برنامه‌های ویژه‌ای برای حوزه علوم انسانی برنامه ریزی کردیم که مورد تأیید رئیس جمهور نیز قرار گرفته است.
این مسؤول در بنیاد ملی نخبگان به استفاده از ظرفیت‌های خیرین و موقوفات برای حمایت از نخبگان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: براساس مصوبه هیأت امنا بنا شد که از ظرفیت خیرین و توان مشارکت اجتماعی بنگاه‌های بزرگ اجتماعی در کشور برای تأمین منابع برنامه‌های بنیاد نخبگان استفاده کنیم و همچنین تعریف نخبگی را در سایر حوزه‌ها گسترش دهیم. امیدوارم براتون خبر   کلیات طرح تأمین مسکن نخبگان تصویب شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-09-13 17:08:04