کشف سنگ معدن جدید در چین با ویژگی های ابررسانایی به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  کشف سنگ معدن جدید در چین با ویژگی های ابررسانایی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، این سنگ معدن که « نیوبوبائوتیت»(niobobaotite) نام دارد از نیوبیم، باریم، تیتانیوم ، آهن و کلرید تشکیل شده است. […]

کشف سنگ معدن جدید در چین با ویژگی های ابررسانایی

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  کشف سنگ معدن جدید در چین با ویژگی های ابررسانایی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، این سنگ معدن که « نیوبوبائوتیت»(niobobaotite) نام دارد از نیوبیم، باریم، تیتانیوم ، آهن و کلرید تشکیل شده است. نیوبیم ماده هیجان انگیز این تحقیق است.
این فلز خاکستری رنگ هم اکنون در تولید فولاد به کار می رود و قدرت آن را بدون افزایش زیاد وزن، بیشتر می کند. نیوبیم برای ساخت آلیاژهای دیگر موادی که از ترکیب فلزات ساخته می شوند نیز به کار می رود، به خصوص می توان آن را در شتاب دهنده ذرات و دیگر تجهیزات پیشرفته علمی نیز به کار برد زیرا یک ابر رسانا دردمای پایین است.
ذخایر تازه کشف شده در مخزن سنگ معدن «بایان اوبو» در شهر بائوتوقرار است. سنگ معدن قهوه ای رنگ هفدهمین نوع جدیدی است که در ذخایر کشف می شود و یکی از ۱۵۰ ماده معدنی جدید کشف شده در منطقه است.
این کشف برای چین اهمیت زیادی دارد زیرا ۹۵ درصد از نیوبیم مورد نیاز خود را وارد می کند. امیدوارم براتون خبر   کشف سنگ معدن جدید در چین با ویژگی های ابررسانایی براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-15 12:05:43