کتابی درباره تأمین مالی سینما و تئاتر در بورس/ کیمیایی مقدمه نوشت به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری کتابی درباره تأمین مالی سینما و تئاتر در بورس/ کیمیایی مقدمه نوشت  به گزارش خبرگزاری هاریکا، کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» نوشته امین آذریان توسط انتشارات دنیای تصویر […]

کتابی درباره تأمین مالی سینما و تئاتر در بورس/ کیمیایی مقدمه نوشت

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری کتابی درباره تأمین مالی سینما و تئاتر در بورس/ کیمیایی مقدمه نوشت  به گزارش خبرگزاری هاریکا، کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» نوشته امین آذریان توسط انتشارات دنیای تصویر منتشر و روانه بازار شد.
از سوابق فعالیت امین آذریان، نویسنده کتاب می‌توان به تهیه‌کنندگی در سینما و تئاتر، مشاور ارشد دبیر جشن سینما و تلویزیون دنیای تصویر (تندیس حافظ)، مولف چندین جلد کتاب در حوزه اقتصادی، مالی و اقتصاد هنر اشاره کرد.
آذریان دارای مدرک MBA و فوق لیسانس رشته مدیریت است و مدیر و مشاور نهادهای مالی و اقتصادی و بازار سرمایه در ایران نیز بوده است.
وی در بخشی از پیشگفتار کتاب تازه خود می‌نویسد: «در سال‌های گذشته، تجربه‌های مختلفی در زمینه تهیه کنندگی در حوزه تئاتر و برنامه‌های تولیدی تلویزیونی داشتم و با توجه به صحبت‌هایی که با عوامل پشِت صحنه و جلوی دوربین صورت می‌گرفت، دریافتم که همیشه یکی از دغدغه‌های مهم آنها، مسئله تأمین مالی برای راه اندازی یک پروژه است. مبالغ خرد تا کلان، با توجه به نوع پروژه‌ای که هر فرد مدنظر دارد، همیشه از مهمترین دغدغه‌ها بوده است. تأمین مالی، در ایران، در راه اندازی یک پروژه هنری در سینما، تئاتر، تلویزیون، و حتی حوزه موسیقی یا نمایش خانگی همچنان به صورت سنتی انجام می‌شود؛ به این معنا که یک حامی مالی (اسپانسر / پشتیبان) باتوجه به حمایتی که انجام می‌دهد، درخواست‌هایی از پروژه دارد، نظیر تبلیغات، انتخاب بازیگر، دست بردن در نمایشنامه و فیلمنامه، و نظیر آن. این امر، قطعًا در کیفیت پروژه و رضایت عوامل نقش بسزایی دارد. متأسفانه در بسیاری ازپروژه‌ها، در انتهای کار، یا عوامل پروژه از بابت اجرای غیرحرفه اِی پروژه توسط سرمایه گذار یا حامی مالی ناراضی اند یا آنچه در ذهن حامی مالی پروژه وجود داشته میسر نشده است.»
کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» با مقدمه‌هایی از مسعود کیمیایی و حسین عبده تبریزی و ۲۱۸ صفحه در انتشارات دنیای تصویر منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت. امیدوارم براتون خبر   کتابی درباره تأمین مالی سینما و تئاتر در بورس/ کیمیایی مقدمه نوشت براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-07 13:55:47