کاهش حقوق گمرکی دارو و تجهیزات پزشکی به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، فرشته میرزازاده، با اشاره به اقداماتی که با پیگیری‌های مکرر در جهت بهبود مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و تأمین این اقلام صورت گرفته است، گفت: حقوق گمرکی از ۴ به یک درصد کاهش […]

کاهش حقوق گمرکی دارو و تجهیزات پزشکی

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، فرشته میرزازاده، با اشاره به اقداماتی که با پیگیری‌های مکرر در جهت بهبود مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و تأمین این اقلام صورت گرفته است، گفت: حقوق گمرکی از ۴ به یک درصد کاهش یافت.
وی افزود: متأسفانه در سال جاری، به دنبال تغییرات و تصویب قانون بودجه سال ۱۴۰۳ در مجلس شورای اسلامی، به دنبال افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده از ۹ به ۱۰ درصد بر روی خریدهای داخلی تولیدکنندگان مواد اولیه، افزایش بهای API نهایی اجتناب ناپذیر است.
میرزازاده ادامه داد: پُر واضح است که با وجود همه تلاش‌ها و اقدامات مثبت انجام شده و دستاوردهای حاصل شده، همچنان چالش‌هایی وجود دارد که ماحصل ضعف حمایت و پشتیبانی مالی، قانونی و سیستمی در حوزه‌های مرتبط از عوامل زنجیره تأمین دارو و تجهیزات است.
وی تاکید کرد: حل شبکه مسائل و چالش‌ها در هر حوزه‌ای بویژه حوزه‌های استراتژیکی مثل دارو، تجهیزات پزشکی و فراورده‌های غذایی به صورت کلان و نه «مقطعی» باید مورد توجه قرار گیرد. امیدوارم خبر  کاهش حقوق گمرکی دارو و تجهیزات پزشکی براتون مفید بوده باشه