چگونه می توانیم به داروهای کمیاب دسترسی پیدا کنیم به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، سعید کاظمی، ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره کل بازرسی وزارت بهداشت به عنوان متولی سامانه اطلاعات دارویی کشور، گفت: در صورت عدم دسترسی مردم به سامانه اطلاعات دارویی کشور، اصلاً جای نگرانی وجود […]

چگونه می توانیم به داروهای کمیاب دسترسی پیدا کنیم

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، سعید کاظمی، ضمن تقدیر از تلاش‌های اداره کل بازرسی وزارت بهداشت به عنوان متولی سامانه اطلاعات دارویی کشور، گفت: در صورت عدم دسترسی مردم به سامانه اطلاعات دارویی کشور، اصلاً جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که داروهای کمیاب در سامانه و اپلیکیشن تیتک TTAC قابل جستجو بوده و کاربران می‌توانند به داروی مورد نظر از نزدیک ترین داروخانه دسترسی پیدا کنند.
وی افزود: در نرم‌افزار تلفن همراه سامانه رهگیری، ردیابی و کنترل اصالت که به TTAC معروف است و از طریق سامانه و بازار امکان دسترسی دارد، قسمتی تحت عنوان داروهای کمیاب وجود دارد که البته به زودی به “جستجوی فرآورده‌های سلامت‌محور” تغییر نام پیدا می‌کند. در این بخش امکان جستجوی دارو میسر است.
کاظمی تصریح کرد: هر فرد می‌تواند نام برند یا ژنریک داروی مدنظر خود را با توجه به مختصات جغرافیایی خود جستجو نموده و نرم افزار نزدیک‌ترین داروخانه‌ای که آخرین استعلام از آن فرآورده را داشته؛ پیشنهاد می‌دهد و این امر از سردرگمی فرد متقاضی برای جستجوی دارو جلوگیری می‌کند.
به گفته وی، این روش جستجو برای یافتن شیرخشک هم مصداق دارد. امیدوارم خبر  چگونه می توانیم به داروهای کمیاب دسترسی پیدا کنیم براتون مفید بوده باشه