چند نفر از اصحاب فرهنگ و هنر در سال ۱۴۰۱ بیمه شدند؟ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری چند نفر از اصحاب فرهنگ و هنر در سال ۱۴۰۱ بیمه شدند؟  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی با تشریح جزئیات روند پیگیری، رایزنی […]

چند نفر از اصحاب فرهنگ و هنر در سال ۱۴۰۱ بیمه شدند؟

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری چند نفر از اصحاب فرهنگ و هنر در سال ۱۴۰۱ بیمه شدند؟  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی با تشریح جزئیات روند پیگیری، رایزنی ها و تفاهمنامه های امضا شده برای معرفی اعضای صندوق اعتباری هنر برای بهره مندی از بیمه تأمین اجتماعی، برخورداری از تسهیلات بیمه‌ای را از راهبردهای ایجاد امنیت خاطر برای خانواده فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت عنوان کرد و گفت: بیمه با ارزش بخشیدن به هنرمند و توجه به نیازهای او در نبود امنیت شغلی می‌تواند نقطه اتکایی برای ادامه فعالیت وی خصوصاً در شرایط سخت باشد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: صندوق اعتباری هنردر این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی تلاش کرد تا بر اساس برنامه سوم توسعه شرایطی به وجود آورد که با گسترش خدمات بیمه‌ای، فضایی امن و بدون دغدغه را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای هنرمندان فراهم کند.
به گفته وی، معتقدیم این مهم تا اندازه‌ای می‌تواند به رفع دغدغه‌های قشر فرهیخته جامعه بیانجامد که خود زمینه ساز ایجاد انگیزش و خلق آثار هنری است.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به اینکه از ابتدای تأسیس این صندوق تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد افراد معرفی شده به سازمان تأمین اجتماعی حدود ۴۴ هزار نفر بود، اظهار کرد: با رایزنی، پیگیری و اقدامات انجام گرفته در دولت مردمی، با ایجاد ظرفیت های لازم برای افزایش معرفی شدگان به سازمان تأمین اجتماعی نسبت به سال های قبل، تعداد معرفی شدگان این صندوق به بیش از ۵۴ هزار نفر افزایش یافت. به عبارتی دیگر از زمان شروع به‌کار دولت سیزدهم قریب به ۱۲ هزار از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار شده اند.
پور احمدی گفت: برای نخستین بار در اسفند ماه سال جاری همزمان ۵ هزار و ۱۰۵ متقاضی به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند که در تاریخ صندوق بی سابقه بوده است.مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه تأمین اجتماعی اعضای بیمه شده (معادل سالانه ۲۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱) توسط صندوق پرداخت می‌شود و به عبارتی دیگر صندوق ماهیانه ۴۲۴ هزار تومان به ازای هر بیمه شده به عنوان یارانه پرداخت می کند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: در سال ۱۴۰۱ سهم پرداختی صندوق برای هر بیمه شده با رشد ۵۷ درصدی از مبلغ ۲۷۰ هزارتومان به ۴۲۴ هزارتومان افزایش یافت و رقم قابل توجهی از بودجه دریافتی صندوق به یارانه بیمه تأمین اجتماعی اعضاء اختصاص یافت. امیدوارم براتون خبر   چند نفر از اصحاب فرهنگ و هنر در سال ۱۴۰۱ بیمه شدند؟ براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-07 12:58:01