چشم امید «بیرو» به تب‌وتاب جام‌جهانی/ زندگی بیرانوند مخاطب دارد؟ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری چشم امید «بیرو» به تب‌وتاب جام‌جهانی/ زندگی بیرانوند مخاطب دارد؟  امیرحسین حیدری مدیر شرکت پخش فیلم «نمایش‌گستران» که این روزها فیلم سینمایی «بی رو» به کارگردانی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی را در حال پخش در سینماهای کشور دارد، […]

چشم امید «بیرو» به تب‌وتاب جام‌جهانی/ زندگی بیرانوند مخاطب دارد؟

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری چشم امید «بیرو» به تب‌وتاب جام‌جهانی/ زندگی بیرانوند مخاطب دارد؟  امیرحسین حیدری مدیر شرکت پخش فیلم «نمایش‌گستران» که این روزها فیلم سینمایی «بی رو» به کارگردانی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی را در حال پخش در سینماهای کشور دارد، در گفتگو با خبرنگار هاریکا درباره وضعیت استقبال از این فیلم و رضایت از فروش آن گفت: اول این سوال را پاسخ بدهید که این روزها کدام فیلم فروش خوبی دارد که بخواهیم به این سوال درباره «بی رو» پاسخ بدهیم؟ البته طبیعی این است که در هر شرایطی حتی در شرایط عادی هم وقتی چند فیلم همزمان اکران می‌شوند، فروش برخی بالاتر و فروش برخی پایین‌تر است اما نکته اینجاست که این روزها اساساً با شرایط عادی‌ای مواجه نیستیم که بتوانیم درباره فروش فیلم‌ها قضاوت کنیم.
چند فیلم زندگی‌نامه‌ای سراغ دارید که پرفروش شده باشد؟
وی ادامه: فیلم «بی رو» نزدیک به یک هفته است که اکران شده و باید زمان بدهیم تا راه خود را پیدا کند. تا زمانی که فیلم بتواند تبلیغات مناسبی داشته باشد و به‌خوبی خود را معرفی کند، زمان می‌برد. از سوی دیگر هم این فیلم یک فیلم خاص است. فیلم بازیگر چهره هم ندارد که بخواهد مردم را به سینما دعوت کند. «بی رو» یک روایت زندگی‌نامه‌ای است که باید آرام‌آرام جای خود را پیدا کند و به فروش برسد. شما چند فیلم زندگی‌نامه‌ای سراغ دارید که در باکس آفیس، آثار پرفروشی باشند؟ این آثار معمولاً فیلم‌هایی هستند که در طول زمان مخاطب خود را پیدا می‌کنند.
این پخش‌کننده ادامه داد: شرایط امروز سینمای ایران به‌گونه‌ای نیست که بخواهیم بگوییم آیا یک فیلم فروش خوبی دارد یا خیر، به‌خصوص که نه می‌توانیم برای فیلم خود کمپین تبلیغاتی مناسبی داشته باشیم و نه رسانه تبلیغاتی موثری در اختیار داریم. فیلم ما یک چهره محوری به نام «علیرضا بیرانوند» دارد که همین ایام به‌صورت شبانه‌روزی در اختیار تیم ملی قرار دارد و طبیعی است که نمی‌تواند حضوری در فرآیند معرفی و تبلیغ بیشتر فیلم داشته باشد.
وی درباره مقایسه فروش افتتاحیه فیلم «بی رو» با دیگر فیلم‌های اکران‌شده در همین شرایط و سهم بسیار پایین این فیلم از فروش هم تأکید کرد: هر فیلمی شرایط خودش را دارد و باید آن را با خودش مقایسه کرد. باید از هر فیلمی به اندازه خودش انتظار داشته باشید. فیلمی از جنس «بی رو» احتیاج به زمان و تبلیغات مناسب دارد. امیدواریم تلویزیون هم در این زمینه همراهی و کمک به ما داشته باشد و با شروع تبلیغات فیلم می‌توان امید به استقبال از آن داشت. اگر فیلمی تبلیغات مناسب داشت و باز هم مورد استقبال قرار نگرفت، آن وقت می‌توان درباره عدم فروش آن قضاوت کرد. فیلم‌های انیمیشنی و یا سینمای بدنه و داستان‌گو غالباً طیفی از مخاطبان بالقوه را دارند اما فیلم‌هایی از این جنس که بیوگرافیک هستند، نیاز به زمان برای معرفی دارند و باید کمی بیشتر روی تبلیغ و معرفی فیلم تمرکز کنیم.
در سینمای دنیا هم دیگر هر فیلمی مخاطب ندارد
حیدری ادامه داد: اساساً سینما دارد به سمتی می‌رود که دیگر مردم هر ژانر و هر قصه‌ای را دوست ندارند روی پرده ببیند. سینمای دنیا هم دارد به این سمت می‌رود که مردم بیشتر برای تماشا انیمیشن و یا آثار مارولی به سینما می‌روند و برای هر ژانری در سینما حاضر نمی‌شوند. این اتفاقی است که در دنیا هم شاهدش هستیم. در سینمای ایران اتفاقات دیگری مانند کرونا و یا اتفاقات اجتماعی اخیر هم مزید بر علت شده است و هر فیلمی که اکران می‌شود نیاز به زمان و کار بیشتر برای تبلیغ و معرفی دارد. هر فیلمی هم توان لازم برای تبلیغات محیطی را ندارد. به همین دلیل نیاز به کمک تلویزیون داریم تا فیلم‌ها بهتر دیده شوند. امیدواریم با نزدیک شدن به تب و تاب جام‌جهانی، مردم هم تمایل بیشتری به تماشای این فیلم با محوریت زندگی دروازه‌بان تیم ملی پیدا کنند.
این پخش‌کننده در پایان تأکید کرد: انتظار ما از این فیلم یک فروش معقول است و انتظار فروش آن‌چنانی از آن نداریم چرا که در این شرایط چنین فروش بالایی امکان تحقق ندارد. قطعاً «بی رو» نمی‌تواند به اندازه «انفرادی» و یا «دوزیست» در اکران فروش داشته باشد و نه من و نه سازندگان فیلم چنین انتظاری از آن نداریم. امیدوارم براتون خبر   چشم امید «بیرو» به تب‌وتاب جام‌جهانی/ زندگی بیرانوند مخاطب دارد؟ براتون مفید بوده باشه

 
۲۰۲۲-۱۱-۱۳ ۱۷:۱۳:۴۴