پیگیری های نظام پزشکی در حادثه فوت متخصص قلب به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,محمد رئیس زاده، در گفت‌وگو با اخبار هاریکا، ضمن تسلیت به خانواده مرحومه پرستو بخشی و جامعه پزشکی، گفت: از دست دادن یکی از سرمایه‌های جامعه پزشکی، در شروع سال جدید، خبر ناگواری بود که جامعه پزشکی […]

پیگیری های نظام پزشکی در حادثه فوت متخصص قلب

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,محمد رئیس زاده، در گفت‌وگو با اخبار هاریکا، ضمن تسلیت به خانواده مرحومه پرستو بخشی و جامعه پزشکی، گفت: از دست دادن یکی از سرمایه‌های جامعه پزشکی، در شروع سال جدید، خبر ناگواری بود که جامعه پزشکی را متأثر ساخت.
وی با عنوان این مطلب که شخصاً از همان ابتدای وقوع این حادثه ناگوار پیگیر موضوع بودم، افزود: به رئیس نظام پزشکی خرم آباد دستور دادم به عنوان نماینده تام الاختیار بنده در استان لرستان، این حادثه را پیگیری کند.
رئیس زاده ادامه داد: بنده نیز با رئیس دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد و رئیس شبکه بهداشت و درمان استان لرستان و همچنین دادستان خرم آباد و همکاران پزشک مرحومه در بیمارستان و شهرستان مربوطه، به صورت مفصل صحبت و گفت‌وگو کرده ام.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با تاکید بر انجام پیگیری‌های کامل و جامع از حادثه رخ داده، تصریح کرد: به جمع بندی کامل از حادثه رسیده ایم، اما برای اینکه وارد حواشی نشویم و اجازه سواستفاده به افراد مغرض ندهیم، باید منتظر اظهار نظر مقامات رسمی باشیم.
وی افزود: همکارانم در جامعه پزشکی باید بدانند که پیگیری‌های کامل و جامع صورت گرفته و انتظار دارم اجازه بدهند این موضوع از مسیر منطقی در شهرستان و استان مربوطه به سرانجام برسد. زیرا، گمانه زنی‌ها در این خصوص، خیلی به ما کمک نمی‌کند که بدانیم مقصر کیست.
رئیس زاده با اشاره به نامه نگاری با وزیر بهداشت و مجلس شورای اسلامی، گفت: آنچه قابل توجه و مهم است، اینکه وضعیت نیروهای طرحی متخصص اصلاً قابل قبول نیست و نیاز به اصلاحات جدی دارد.
وی ادامه داد: وضعیت نیروهای طرحی متخصص باید مورد بازبینی قرار گیرد تا اجازه ندهیم چنین حوادث تلخ و ناگواری رخ دهد.
رئیس زاده گفت: پرداختی‌های نیروهای طرحی متخصص، اصلاً قابل قبول نیست و حقوق آنها در حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان بوده و کمتر از نگهبان بیمارستان، دریافتی دارند. در حالی که در شرایط بسیار سخت و دشوار، مشغول خدمت به هموطنان هستند و از این رو، باید به مسائل و مشکلات آنها توجه جدی شود.
وی همچنین از برخی رفتارهای همکاران جامعه پزشکی با نیروهای طرحی متخصص به شدت گلایه کرد و افزود: بعضاً شاهد رفتارهایی از طرف همکاران با نیروهای طرحی متخصص هستیم که مشکل ساز شده است.
رئیس زاده در همین زمینه ادامه داد: این کج سلیقگی‌ها از طرف برخی همکاران ما در بیمارستان‌ها با نیروهای طرحی متخصص، به شکلی است که توقعات و انتظارات زیادی از نیروهای طرحی دارند؛ در صورتی که باید نگاه و رفتار همکاران ما با نیروهای طرحی، پدرانه باشد و مشکلات آنها را درک کنند.
وی با اشاره به اهمیت حضور نیروهای طرحی متخصص در مناطق محروم کشور برای خدمت به مردم، گفت: رفتار ما نباید به گونه‌ای باشد که نیروهای طرحی را از حضور در محل خدمت آنها دلسرد کند.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در پایان با تاکید مجدد بر اینکه در حادثه فوت مرحومه پرستو بخشی متخصص قلب طرحی به جمع بندی کامل رسیده ایم، تصریح کرد: برخورد ما با سرمایه‌های بی بدیل جامعه پزشکی، نباید به گونه‌ای باشد که باعث بروز این قبیل حوادث ناگوار و تلخ شود.
پرستو بخشی متخصص قلب و عروق در بیمارستان نورآباد شهرستان دلفان مشغول گذراندن دوره طرح بود که اول فروردین ۱۴۰۳ در محل خدمت فوت شد.  امیدوارم خبر  پیگیری های نظام پزشکی در حادثه فوت متخصص قلب براتون مفید بوده باشه