پیش‌نویس آیین‌نامه اکران تدوین شد/ تصویب اصلاحات قرارداد یکسان به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری پیش‌نویس آیین‌نامه اکران تدوین شد/ تصویب اصلاحات قرارداد یکسان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران درباره مصوبات ششمین جلسه شورای راهبردی اکران گفت: جلسه شورا روز […]

پیش‌نویس آیین‌نامه اکران تدوین شد/ تصویب اصلاحات قرارداد یکسان

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری پیش‌نویس آیین‌نامه اکران تدوین شد/ تصویب اصلاحات قرارداد یکسان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران درباره مصوبات ششمین جلسه شورای راهبردی اکران گفت: جلسه شورا روز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه با حضور محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی برگزار شد. در این جلسه اطلاعات تفکیکی و مقیاس‌های اکران، ضریب اشغال سالن‌ها و رده بندی ۴۰ سالن برتر سینمای کشور با جزییات و منحنی‌های آماری مربوطه توسط رییس موسسه سینما شهر در اختیار اعضا قرار گرفت که اطلاعات کارشناسی بسیار سودمندی بود؛ قطعاً داشتن اطلاعات مهمترین رکن برای سیاستگذاری و مدیریت و راهبری پدیده پرمناقشه‌ای همچون اکران سینمای ایران است.
وی ادامه داد: همچنین آخرین تغییرات و اصلاحات قرارداد یکسان که ملاک اصلی کار میان پخش‌کنندگان و سینماداران است به تصویب رسید و مقرر شد این قرارداد پس از ابلاغ رییس سازمان سینمایی در سمفا بارگذاری شود. طبعاً فیلم‌های آتی با استفاده از این قراردادها روانه اکران می‌شوند.
سخنگوی شورای راهبردی اکران با اشاره به دستور بعدی شورا با محوریت تدوین آیین‌نامه (نظامنامه) اکران بیان کرد: پیش‌نویس آیین‌نامه (نظامنامه) تدوین شده با وسواس و به صورت بند به بند آماده و در شورا به بحث گذاشته شد که تقریباً به اتمام رسید، پس از ویرایش نهایی در اختیار صنوف قرار می‌گیرد، با جمع بندی نظرات احتمالی صنوف ظرف یک هفته به تایید نهایی در شورای راهبردی اکران خواهد رسید و سپس، بعد از ابلاغ رییس سازمان سینمایی مبنای عملکرد اکران امسال و سال‌های آتی سینمای کشور خواهد بود.
سرتیپی در پایان اظهار کرد: انشالله با کارهای زیرساختی و وسواسی که توسط اعضای شورای راهبردی و صرف وقت در جلسات طولانی، شاهد جوی آرام، قانونمند، پر طراوت و پر رونق همراه با رعایت انصاف و حرکت در مدار عدالت برای اکران سینماها در دوران پر ترافیک فیلم‌ها پس از کرونا باشیم. امیدوارم براتون خبر   پیش‌نویس آیین‌نامه اکران تدوین شد/ تصویب اصلاحات قرارداد یکسان براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-26 14:11:57