پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری موجب کاهش التهاب سه بیماری خطرناک به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا به نقل از مدیسن نت، محققان فنلاندی گزارش می‌دهند که به اصطلاح «رفت و آمد فعال» – پیاده روی یا دوچرخه سواری تا محل کار- برای حداقل ۴۵ دقیقه در روز، سطح نشانگر […]

پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری موجب کاهش التهاب سه بیماری خطرناک

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا به نقل از مدیسن نت، محققان فنلاندی گزارش می‌دهند که به اصطلاح «رفت و آمد فعال» – پیاده روی یا دوچرخه سواری تا محل کار- برای حداقل ۴۵ دقیقه در روز، سطح نشانگر خونی التهابی به نام پروتئین واکنشیC (CRP) را کاهش می‌دهد.
آنها خاطرنشان کردند که اجتناب از اتومبیل و اتوبوس برای رسیدن به محل کار نیز برای کره زمین مفید است.
«سارا آلوات»، محقق ارشد از دانشگاه فنلاند شرقی، می‌گوید: «علاوه بر کاهش تغییرات آب و هوایی، رفت و آمد فعال می‌تواند برای سلامت عمومی مفید باشد.»
التهاب مزمن ماه‌ها یا سال‌ها طول می‌کشد و تحقیقات قبلی نشان داده است که می‌تواند خطر بسیاری از مشکلات سلامتی رایج را افزایش دهد.
مدتهاست که ورزش برای کاهش التهاب شناخته شده است.
در مطالعه جدید، محققان عادات رفت و آمد و سطوح CRP خون بیش از ۶۲۰۰ کارگر میانسال فنلاندی را بررسی کردند.
این مطالعه نشان داد در مقایسه با افرادی که تا محل کار خود با اتومبیل شخصی یا وسایل حمل و نقل عمومی می‌رفتند، افرادی که حداقل ۴۵ دقیقه در روز با پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری به محل کار می‌رفتند، حدود ۱۷ درصد کاهش سطح CRP خون داشتند.
محققان خاطرنشان کردند قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا- چیزی که ممکن است به دلیل دوچرخه سواری تا محل کار اتفاق بیفتد- به طور قابل توجهی تأثیر رفت و آمد فعال بر التهاب را تغییر نداد.
به نظر می‌رسید که حداقل ۴۵ دقیقه رفت و آمد فعال برای آشکار شدن مزایای واقعی مورد نیاز است.
آلوات در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «مطالعه ما نشان می‌دهد که رفت و آمدهای منظم و تا حدودی زیاد ممکن است التهاب را در بین بزرگسالان کاهش دهد. ترویج پیاده روی و دوچرخه سواری به محل کار می‌تواند به مزایای سلامتی در سطح جمعیت و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از ترافیک موتوری منجر شود.» امیدوارم خبر  پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری موجب کاهش التهاب سه بیماری خطرناک براتون مفید بوده باشه