پویش ملی سلامت در سال آینده هم اجرا می شود به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، علیرضا زالی، روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت با خانواده و نظام ارجاع، گفت: امروز این همایش در شرایطی برگزار می‌شود که بعد از همه […]

پویش ملی سلامت در سال آینده هم اجرا می شود

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، علیرضا زالی، روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت با خانواده و نظام ارجاع، گفت: امروز این همایش در شرایطی برگزار می‌شود که بعد از همه گیری کووید ۱۹، شاهد شکل گیری هاریکابانی جهانی هستیم.
وی افزود: برگزاری همایش‌های بین المللی در دوران پساکرونا زمینه گسترش و ارتقای برنامه‌های بهداشتی ملی و فراملی را مهیا کرده است.
دبیر اجرایی نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت با خانواده و نظام ارجاع، هدف از اجرای این همایش را معرفی الگوی موفق جمهوری اسلامی ایران در زمینه پوشش همگانی سلامت عنوان و بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمینه پوشش همگانی سلامت و کمپین اجتماعی پویش ملی سلامت تجارب موفقی را پشت سر گذاشته است.
وی هدف از برگزاری پویش‌های ملی سلامت را کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر و افزایش کیفیت زندگی مردم عنوان کرد و گفت: در پویش اخیر که دیابت و فشارخون هموطنان مورد آزمایش و سنجش قرار گرفت، ۴۶ میلیون نفر از جمعیت هدف مشارکت داشتند و این پویش در سال آینده با سنجش سایر ریسک فاکتورها تداوم خواهد داشت. امیدوارم خبر  پویش ملی سلامت در سال آینده هم اجرا می شود براتون مفید بوده باشه