پلمب ۳۰۰۰ مرکز غیر بهداشتی در ایام نوروز به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، عباس علیپور، درباره بازدید گروه‌های نظارتی وزارت بهداشت از رستوران‌ها، نانوایی‌ها، مراکز پخت و تهیه غذا و اماکن عمومی، گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ گروه بهداشتی شامل ۴ هزار و ۴۰۰ نیرو در ایستگاه‌های […]

پلمب ۳۰۰۰ مرکز غیر بهداشتی در ایام نوروز

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، عباس علیپور، درباره بازدید گروه‌های نظارتی وزارت بهداشت از رستوران‌ها، نانوایی‌ها، مراکز پخت و تهیه غذا و اماکن عمومی، گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ گروه بهداشتی شامل ۴ هزار و ۴۰۰ نیرو در ایستگاه‌های بهداشت محیط مشغول خدمت رسانی هستند که از ۲۸ اسفند تا ۸ فروردین از ۹۸۷ هزار و ۳۶۸ مورد از اماکن تهیه مواد غذایی و عمومی بازدید کرده اند.
رئیس مرکز گسترش وزارت بهداشت با اشاره به خدمت رسانی مراکز سلامت در سراسر کشور در ایام نوروز، گفت: در این ایام حدود ۶۵۷ مرکز بهداشتی روستایی، شهری و روستایی-شهری به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمت به مردم هستند.
علیپور افزود: همچنین حدود ۲۰۰ مرکز با وجود اینکه شبانه روزی نبودند در مکان‌های پرتردد، در ساعاتی غیر از ساعات اداری و روزهای تعطیل، فعال بودند.
رئیس مرکز گسترش وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت بیش از ۶ هزار و ۸۸۱ نفر نیروی درمانی بهداشتی، گفت: از ۲۸ اسفند تا ۸ فروردین، حدود هزار و ۹۷۱ پزشک، هزار و ۹۰۰ پرستار، ۱۱۰ ماما و ۲۵۰۰ نیروی بهداشتی به صورت شیفت بندی در کشیک‌های خود حاضر شدند.
رئیس مرکز گسترش وزارت بهداشت همچنین افزود: در مراکز مراقبت‌های واگیر نیز بیش از ۳ هزار نفر واکسن هاری تزریق شده است و از نمونه‌های اخذ شده ۲۳ مورد طغیان بیماری‌های واگیر وجود داشت که با اقدامات بجا، این مشکل رفع شده است. امیدوارم خبر  پلمب ۳۰۰۰ مرکز غیر بهداشتی در ایام نوروز براتون مفید بوده باشه