پرداختن به شهیدی که زندگی متفاوتی از شهدای دیگر داشت به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری پرداختن به شهیدی که زندگی متفاوتی از شهدای دیگر داشت  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند «بی‌قرار» به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی فارسی با نگاهی […]

پرداختن به شهیدی که زندگی متفاوتی از شهدای دیگر داشت

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری پرداختن به شهیدی که زندگی متفاوتی از شهدای دیگر داشت  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند «بی‌قرار» به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی فارسی با نگاهی متفاوت به زندگی یک شهید برای حضور در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» آماده می‌شود.
محمدعلی فارسی درباره فیلم جدیدش گفت: این فیلم مستند درباره یک شهید است که زندگی‌اش نسبت به شهدای دیگر که در موردشان فیلم ساخته شده، متفاوت است. مستند «بی‌قرار» با نگاهی غیرکلیشه‌ای به زندگی یک شهید پرداخته است.
کارگردان مجموعه «مهاجران» در پایان بیان کرد: «بی قرار» تصویری تازه از یک شهید ارائه می‌دهد. با فاصله از نگاه‌های مرسوم به شهدا، قرار است در این مستند به زندگی شهیدی از بچه‌های لشکر ثارالله بپردازیم که شمایلی متفاوت از قرائت رسمی از بسیجی‌های دوران جنگ دارد. مراحل فنی و تولید این مستند به پایان رسیده و احتمالاً در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده می‌رود.
مستند «بی‌قرار» در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی تولید شده است و عوامل آن عبارتند از محمدمهدی طباطبایی‌نژاد به عنوان ناظر کیفی، حسن سیدی پریشان مدیر فیلمبرداری، آرش قاسمی صداگذار و محمدرضا علیقلی آهنگساز.
محمدعلی فارسی کارگردانی مستندهای «مجنون»، «معلم»، «نومن» و … را در کارنامه دارد. امیدوارم براتون خبر   پرداختن به شهیدی که زندگی متفاوتی از شهدای دیگر داشت براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-22 17:56:17