پارک «فاوا» مشهد به مرکز تولید و فروش محتوا تبدیل می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  پارک «فاوا» مشهد به مرکز تولید و فروش محتوا تبدیل می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمدجعفر صدیق دامغانی زاده ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید وزیر علوم کشور مالی از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات فاوا مشهد […]

پارک «فاوا» مشهد به مرکز تولید و فروش محتوا تبدیل می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  پارک «فاوا» مشهد به مرکز تولید و فروش محتوا تبدیل می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمدجعفر صدیق دامغانی زاده ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید وزیر علوم کشور مالی از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات فاوا مشهد اظهار کرد: هم اکنون تولیدات محتوایی ما توسط رسانه‌ها و صدا و سیما فقط در داخل کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید این نگاه را با هدف افزایش ظرفیت درآمد ارزی در عرصه بین المللی تقویت کرد.
مشاور وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات برای این اقدام به دنبال توسعه شبکه ملی اطلاعات است زیرا اگر عرضه و فروش این محتوا در شبکه اینترنت فراهم شود ما نیز یکی از صادر کنندگان برتر محتوا، در جهان خواهیم بود.
وی افزود: بر اساس این رویکرد، پارک فاوای مشهد قرار است به مرکز تولید و فروش محتوا در منطقه تبدیل شود و این ظرفیت می‌تواند منجر به این شود که فردی در دورترین نقطه کشور پس از تولید محتوا، امکان فروش آن را در فضای بین المللی کسب کند.
دامغانی‌زاده بیان کرد: بر اساس این رویکرد تصمیم گرفته شد این نوع شرکت‌ها در ۱۰ استان کشور و با محوریت پارک مشهد در سال جاری گسترش یابند تا زمینه اشتغالزایی انفرادی بیشتری ایجاد شود و در نهایت باعث اقتدار فرهنگی کشور شود.
مشاور وزیر ارتباطات گفت: تمرکز جدی این پارک بر روی همکاری با قاره آفریقاست زیرا با توجه به محیط بکر آنجا، گردشگران و سرمایه گذاران، آینده روشنی را برای کشورهای آفریقایی متصور هستند.
وی افزود: امسال نخستین نمایندگی پارک فاوای کشورمان در یکی از کشورهای آفریقایی، همچون تونس که قطب اقتصادی آفریقاست ایجاد می‌شود.
دامغانی‌زاده بیان کرد: مسؤولان کشور مالی نیز ابراز علاقه کرده‌اند تا با محصولات حوزه دانش بنیان فاوا در کشور ما بیشتر آشنا شوند و از سوی دیگر و با توجه به عدم وجود پارک فاوا در کشور مالی، وزیر علوم این جمهوری، علاقه مندی خود را برای ایجاد این نوع پارک در کشور متبوع خود بیان کرده است.
مشاور وزیر ارتباطات اظهار کرد: فعالیت‌های پارک فاوا فقط به حوزه فناوری مخابراتی ختم نمی‌شود بلکه استفاده از فناوری اینترنت اشیا برای رسیدن به جایگاه برتر ایران در منطقه مورد توجه است.
وی افزود: امسال سعی شده است تا این دست تولیدات در شرکت‌های نوآور، بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا نیازهای اصلی کشور برطرف شود و بر همین اساس به حوزه‌های اقتصادی همچون کشاورزی و معدن بیشتر توجه شده است.
دامغانی‌زاده بیان کرد: با توجه به نیاز کشور در حوزه کشاورزی، سعی شده است تا با فناوری اینترنت اشیا، اقتصادی کردن گلخانه‌های ۶۰ متری مورد توجه قرار گیرد زیرا در گذشته وزارت جهاد کشاورزی مجوز بهره برداری گلخانه‌ای را فقط برای مساحت‌های بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ متر صادر می‌کرد اما اکنون این مجوزها به زمین‌های کوچک‌تر نیز تعلق می‌گیرد.
مشاور وزیر ارتباطات گفت: در کشاورزی سنتی برای تولید یک کیلوگرم گوجه فرنگی بیش از ۲۵۰ لیتر آب استفاده می‌شود و این در حالی است که کشور هلند برای تولید همین مقدار گوجه فقط چهار لیتر آب استفاده می‌کند.
وی افزود: با توجه به نیاز کشور به آب و کمبود آن توانسته ایم در نسل اول گلخانه این مقدار مصرف آب را به کمتر از ۴۰ لیتر برسانیم و سعی ما بر این است که آن را به حدود ۱۰ لیتر آب برسانیم.
دامغانی‌زاده بیان کرد: حوزه تولید محتوا نیز دارای ارزآوری بسیاری است به گونه‌ای که در بهترین شرایط کشورمان می‌تواند ۲۰ میلیارد دلار نفت بفروشد ولی اکنون محتوایی که در کشور ترکیه تولید و به فروش می‌رسد در حدود ۱۵ میلیارد دلار است و این در حالی است که ظرفیت ما در این خصوص از ترکیه نیز بیشتر است. امیدوارم براتون خبر   پارک «فاوا» مشهد به مرکز تولید و فروش محتوا تبدیل می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2022-07-07 17:09:11