وظیفه دانشمندان در جلب‌نظر درباره جنایات رژیم صهیونیستی به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  وظیفه دانشمندان در جلب‌نظر درباره جنایات رژیم صهیونیستی  به گزارشهاریکا خبر، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی امروز در نشست نخبگان تحقیقات و مرجعیت علمی در محل وزارت بهداشت با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و ابراز تأسف […]

وظیفه دانشمندان در جلب‌نظر درباره جنایات رژیم صهیونیستی

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  وظیفه دانشمندان در جلب‌نظر درباره جنایات رژیم صهیونیستی  به گزارشهاریکا خبر، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی امروز در نشست نخبگان تحقیقات و مرجعیت علمی در محل وزارت بهداشت با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و ابراز تأسف از رفتار دولت‌ها گفت: در حالی که شاهدیم روزی ۱۲۰ کودک کشته می‌شوند و بعضاً حتی نمی‌توانند پیکرهای کودکان و مادرانی که کشته می‌شوند را از زیر آوار خارج کنند، دنیا خم به ابروی خود نیاورده است. چه بسا اوج گیری این موضوع، موجب عیان شدن چهره بشریت می‌شود که لیاقت پیدا کند که سمت و راه خودش را پیدا کند.
وی خطاب به محققان و نخبگان علوم پزشکی خاطرنشان کرد: دانشمندان کشور می‌توانند با ارتباطات بین المللی که در حوزه‌های علمی خود دارند، نظر وجدان‌های بیدار را جلب کنند و به آنها هشدار دهند. هر کس می‌تواند در محکومیت این جنایات نقش خود را ایفا کند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری گفت: در آن دیدار این موضوع طرح شد که شرط مقاله برای ارتقای هیأت علمی چه مسائلی را دربردارد. نکته مهم این است که بسیاری از مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری پاسخ داده نشده است.
وی درباره موضوع مرجعیت علمی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: یک زمانی آرزو داشتیم که در یک حوزه علمی کار کنیم اما به برکت انقلاب اکنون دانشمندان کشور در حوزه‌های مختلف پیشرو هستند.
رستمی یادآور شد: جامعه المصطفی در حوزه ترویج زبان فارسی از بسیاری از بنیادها و مراکزی که برای توسعه زبان فارسی بودجه می‌گیرند، بهتر عمل کرده است.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات متعدد به موضوع پژوهش‌های بنیادی، ضعف علوم پایه و لزوم تقویت آن و اهمیت مرجعیت علمی تاکید کرده اند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: اینکه در جریان رقابت‌های علمی دنیا عقب نمانیم اما در عین حال پاسخگوی نیازهای کشور هم باشیم هنری است که باید از سوی متولیان امر تحقیقات و فناوری در کشور انجام گیرد. امیدوارم براتون خبر   وظیفه دانشمندان در جلب‌نظر درباره جنایات رژیم صهیونیستی براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-24 18:05:24