وزیر بهداشت عازم ژنو می شود به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمدحسین نیکنام گفت: وزیر بهداشت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت سازمان بهداشت جهانی که مطابق برنامه هر ساله با حضور ۱۹۲ وزرای بهداشت کشورهای عضو در ژنو برگزار می‌شود، شرکت می‌کند. وی افزود: […]

وزیر بهداشت عازم ژنو می شود

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمدحسین نیکنام گفت: وزیر بهداشت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت سازمان بهداشت جهانی که مطابق برنامه هر ساله با حضور ۱۹۲ وزرای بهداشت کشورهای عضو در ژنو برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.
وی افزود: در این نشست موضوعات اولویت دار بهداشتی جهان در قالب اسناد، مطرح و مورد بررسی اعضا قرار خواهد گرفت و کشورهای عضو این سازمان، پیرامون هر سند اعلام نظر خواهند کرد. وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست در خصوص ۳۴ سند تخصصی مرتبط با نظام سلامت کشور در قالب یک بیانیه، اعلام نظر می‌کند.
دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت بیان داشت: اسناد مذکور شامل ۲۵ سند در حوزه فعالیت‌های بهداشت، ۶ سند در حوزه فعالیت‌های سایر معاونت‌های وزارت بهداشت و سه سند در حوزه اداره کل همکاری‌های بین الملل، با عنوان‌های ابتکار سلامت جهانی برای صلح و یک سند در حوزه وضعیت سلامت در سرزمین‌های اشغالی و یک سند دیگر در حوزه ریشه کنی آبله خواهد بود.
نیکنام اضافه کرد: علاوه بر موارد فوق، موضوعات دیگری از قبیل بودجه و موضوعات مالی، وضعیت عضویت اعضا، حسابرسی و موضوعات طرح شده در هیأت اجرایی سازمان جهانی بهداشت نیز در قالب کمیته‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. در هفتاد و هفتمین مجمع جهانی سلامت در مجموع ۷۰ موضوع در قالب اسناد، طرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی اظهار کرد: وزیر بهداشت در حاشیه این مجمع با وزرای بهداشت کشورهای مختلف شامل ارمنستان، پاکستان، کوبا، زیمباوه، چین، وزرای بهداشت کشورهای عضو گروه پنچ و رئیس سازمان جهانی بهداشت در زمینه ارتقای همکاری‌ها دیدار و گفتگو خواهد کرد.
هفتاد و هفتمین اجلاس جهانی سالیانه سازمان جهانی بهداشت با شعار «سلامت برای همه، همه برای سلامت» ۸ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ در ژنو برگزار می‌شود و هیأتی بلندپایه از نظام سلامت به ریاست وزیر بهداشت کشورمان در این اجلاس حضور می‌یابند. امیدوارم خبر  وزیر بهداشت عازم ژنو می شود براتون مفید بوده باشه